Dieta 24 ditore

Kujdes qe t’a humbesh peshen duhet fillimisht t’a kesh ate. Pra MOS E BENI DIETEN NESE NUK DONI TE HUMBISNI ME SHUME SE 8 KG.Dieta eshte kimike. Ajo bazohet ne mosperzjerjen e kategorive te ndryshme te ushqimeve si proteinave,...
21/12/2019 Naser Rafuna është aktori i mirënjohur kosovar, që depërtoj në botën e aktrimit përmes serialit “3 gjermant e trash”, e më pas u pa në shumë projekte të tjera, shkruan “Kosovarja”.Aktori, që dikur ishte pjesë edhe e “Kafeneja Jonë”,...
Këngëtarja e famshme, e njohur për dukjen, performimet, tekstet dhe video-klipet, do të marrë pjesë në festivalin muzikor "Jeddah World Fest". Këngëtarja amerikane e hip-hopit Nicki Minaj më 18 korrik do të performojë në një koncert në Arabinë Saudite, konfirmuan...
Instituti britanik për Performancën e Muzikës Moderne ka analizuar profilet e të famshmëve në rrjetin social Instagram për të përcaktuar se kush ka më shumë ndjekës të rremë. Zbulimet janë tronditëse. Në vendin e parë është prezantuesja amerikane televizive Ellen DeGeneres,...
23.11.2019 Këngëtari baba i shtatë fëmijëve Këngëtari i njohur turk, Ibrahim Tatlises vitin e kaluar pas një pauze shtatë vjeçare u rikthye në skenë. Këtë largim nga muzika e bëri jo pa arsye, ai para shtatë viteve u plagos për...
  Keshtu fillon sureja „Tin“ e Kur’anit Fisnik, ku All-llahu i Lartësuar betohet në këto të mira dhe begati që ia dhuroi njerëzimit. Ka disa lloje të fiqve, kurse lloji më i mirë është fiku i bardhë, i cili duhet të...
01/10/2019 Këngëtarja, Çiljeta Xhilaga është e vendosur që në jetë, të mos merret vetëm me këngën, por të ketë edhe një biznes të sajin. Disa vite më parë, Çiljeta eksploroi në fushën e dyqaneve të veshjeve luksoze, por duket se...
Lajmet se Michael Jackson ishte në emergjencë kishin filluar të qarkullonin rreth orës 22:00, të martën e 25 qershorit të vitit 2009. E di këtë pasi që isha rrugës për të parë grupin e viteve ‘90, “East 17” në...
Një shqiptare ka fituar garën për fustanin e bërë me letër higjienike i zhvilluar në SHBA. Mimoza Haska e kishte punuar fustanin me grep si nëna e saj. Për të krijuar fustanin stil sirenë u deshën 48 copë letër higjienike dhe...
Këngëtarja zëbukur nga Shkupi, Kanita Suma, vjen për publikun shqiptar me një baladë për nënën, në bashkëpunim me këngëtaren Leonora Poloska. Vogëlushja e cila u bë e njohur me kandidimin e saj në X-Factor Albania, ka zgjedhur këtë herë të...