Keshtu fillon sureja „Tin“ e Kur’anit Fisnik, ku All-llahu i Lartësuar betohet në këto të mira dhe begati që ia dhuroi njerëzimit. Ka disa lloje të fiqve, kurse lloji më i mirë është fiku i bardhë, i cili duhet të...
22.01.2019 Clyde James dizajnon një bicikletë me pamje shumë tërheqëse të cilën don ta ketë shumkush që e shikon. Bëhet fjalë për bicikletën në formë folkswageni e cila tash për tash është e veçantë dhe duhet të jetë e vetmja...
Lidhja e këngëtares me origjinë shqiptare, Dua Lipa dhe Anwar Hadid tani më është serioze dhe familjare. Së fundmi këngëtarja është fotografuar teksa shoqëron modelet Hadid dhe të dashurin e saj në funeralin e gjyshes së tyre. Dua Lipa duket...
23.11.2019 Këngëtari baba i shtatë fëmijëve Këngëtari i njohur turk, Ibrahim Tatlises vitin e kaluar pas një pauze shtatë vjeçare u rikthye në skenë. Këtë largim nga muzika e bëri jo pa arsye, ai para shtatë viteve u plagos për...
Remzie Osmani është një nga këngëtaret e muzikës popullore më e pëlqyera. S’harrohen dot këngët e saj me këngëtarin e doajenin e muzikës popullore Qamili i Vogël, me të cilin Remzia bëri e realizoi shumë këngë e klipe. Sot Remzie Osmani...
Dy yjet e estradës shqiptare, Nora Istrefi dhe Robert Berisha, nuk janë më bashkë. Lajmin e ka bërë të ditur Robert Berisha në llogarinë e tij në Instagram. “Unë edhe Nora nuk jemi mo bashk,por tan jetën do jemi babi dhe...
28.10.2019 Ukrainasja Angelina Statyeva zgjodhi që në “blind audition” të konkurrojë me këngën e bukur shqiptare, “Lule Lule”. Me një zë brilant dhe performancë fantastike, ukrainasja mahniti jurinë e “The Voice”. Të gjithë ata shtypën butonin dhe u kthyen për Angelinën. https://www.youtube.com/watch?time_continue=124&v=Ihz7eu5Td0w
21/12/2019 Naser Rafuna është aktori i mirënjohur kosovar, që depërtoj në botën e aktrimit përmes serialit “3 gjermant e trash”, e më pas u pa në shumë projekte të tjera, shkruan “Kosovarja”.Aktori, që dikur ishte pjesë edhe e “Kafeneja Jonë”,...
Një 21-vjeçar, djalë i një tregtari miliarder, ka vrarë veten pasi e la e dashura. Kai Schachter-Rich ishte në një lidhje me modelen Lady Lola Crichton-Stuart. Por kjo e fundit vendosi të ndahej nga ai. 21-vjeçari nuk e ka përballur...
04/01/2020 Shpat Kasapi gjen një punë të re pasi nuk i mjaftojnë fitimet nga muzika! U bë pak kohë që nuk kemi dëgjuar për këngëtarin shumë të njohur nga Maqedonia, Shpat Kasapin. Së fundmi ka qenë i ftuar në emisionin;...