Keshtu fillon sureja „Tin“ e Kur’anit Fisnik, ku All-llahu i Lartësuar betohet në këto të mira dhe begati që ia dhuroi njerëzimit. Ka disa lloje të fiqve, kurse lloji më i mirë është fiku i bardhë, i cili duhet të...
22.01.2019 Clyde James dizajnon një bicikletë me pamje shumë tërheqëse të cilën don ta ketë shumkush që e shikon. Bëhet fjalë për bicikletën në formë folkswageni e cila tash për tash është e veçantë dhe duhet të jetë e vetmja...
Lidhja e këngëtares me origjinë shqiptare, Dua Lipa dhe Anwar Hadid tani më është serioze dhe familjare. Së fundmi këngëtarja është fotografuar teksa shoqëron modelet Hadid dhe të dashurin e saj në funeralin e gjyshes së tyre. Dua Lipa duket...
Mbrëmja e Maturës rikthehet fuqishëm me adoleshentët në garë për të rënë në sy. Fotoja e kësaj maturanteje nga Peja, Kosova po qarkullon me shpejtësi në rrjetet sociale. Ajo është bërë nga fotografi Gentrim Shabani. Fotoja është e Shkollës...
28.10.2019 Ukrainasja Angelina Statyeva zgjodhi që në “blind audition” të konkurrojë me këngën e bukur shqiptare, “Lule Lule”. Me një zë brilant dhe performancë fantastike, ukrainasja mahniti jurinë e “The Voice”. Të gjithë ata shtypën butonin dhe u kthyen për Angelinën. https://www.youtube.com/watch?time_continue=124&v=Ihz7eu5Td0w
Remzie Osmani është një nga këngëtaret e muzikës popullore më e pëlqyera. S’harrohen dot këngët e saj me këngëtarin e doajenin e muzikës popullore Qamili i Vogël, me të cilin Remzia bëri e realizoi shumë këngë e klipe. Sot Remzie Osmani...
04/01/2020 Shpat Kasapi gjen një punë të re pasi nuk i mjaftojnë fitimet nga muzika! U bë pak kohë që nuk kemi dëgjuar për këngëtarin shumë të njohur nga Maqedonia, Shpat Kasapin. Së fundmi ka qenë i ftuar në emisionin;...
Dy yjet e estradës shqiptare, Nora Istrefi dhe Robert Berisha, nuk janë më bashkë. Lajmin e ka bërë të ditur Robert Berisha në llogarinë e tij në Instagram. “Unë edhe Nora nuk jemi mo bashk,por tan jetën do jemi babi dhe...
Si fitohen 18 000 $ shtrirë? Amerikani 28 vjeqar Andrew Iwanicki  kur lexoj ne internet, se Administrata Kombëtare Aeronautike Hapësinore Amerikane (NASA) ofron 18.000 dollarë personit që do të rrij shtirë për 70 ditë të tëra, mendoj së është punë...
Leonora Poloska do të vijë me projektin e saj të ri. Pas një shkëputje nga skena muzikore, këngëtarja ke vendosur të rikthehet. Megjithëse nuk ka dhënë detaje rreth projektit të ri, Leonora përmes profilit të saj në “Instagram” ka njoftuar se...