Çka është Dyspraxia dhe cilat janë simptomat e kësaj sëmundjeje?

27/06/2019     Çka është Dyspraxia dhe cilat janë simptomat e kësaj sëmundje Dyspraxia është një formë e çrregullimit të zhvillimit koordinativ (DCD).Ky çrregullim mund të prek...

Mësoni se a është migrenë apo dhimbje e rëndomtë e kokës

23.06.2019 Termi çrregullim i dhimbjes së kokës përfshinë një numër të madh të gjendjeve të sistemit nervor, të cilat në përgjithësi manifestohen me simptoma të...

Mjekët tregojnë përse nuk duhet të qëndroni asnjëherë në këmbë kur...

2019-07-09     Hulumtimi i paradokohshëm ka treguar që pozita e trupit tuaj dhe e qëndrimit tuaj kanë rëndësi kyç kur jeni duke pirë ujë. Në të vërtetë,...

Ndryshim drastik: Gruaja që humbi 60 kilogramë, pa shkuar në palestër

26.06.2019 Tina Cotton, 45-vjeçare, po haste vështirësi të kishte një foshnje, me tri aborte rresht që pësoi përgjatë përpjekjes. Fajin mjekët ia adresonin peshës së...

Ekspertët zbulojnë se si ndikon kafeja e mëngjesit në organizmin tonë

Për shumë njerëz, pirja e kafesë së mëngjesit është pjesë e rutinës së tyre të përditshme. Megjithatë, derisa mijëra njerëz mbështeten në kafenë e parë...

Mjekët e përgjithshëm në Zvicër duan dy herë më shumë para...

Mjekët e përgjithshëm duhet të marrin 24.50 franga për vaksinimin nga koronavirusi. Ata ankohen se kjo shumë nuk i lmbulon kostot e tyre. Tani...

Pralina bounty

04.12.2019 Pralina bounty Përbërësit 400 ml qumësht i ëmbël i kondensionuar 300 gr kokos pak Vanillë Aromë 150 gr çokolladë gatimi 1 lugë të gjellës vaj   Pregaditja: I perzimë të gjithë përbërsit mirë...

Dhimbje të forta shpine? Atsyet se nga se mund të vuani

20/06/2019     Dhimbje të forta shpine? Atsyet se nga se mund të vuani   Artroza mund të komplikohet lehtësisht me një tjetër situatë sëmundjeje lidhur kjo me dekalcifikimin...

Fruta që pastron gjakun dhe shëron sëmundjet më shqetësuese

 2019-07-29   Përveç përdorimit në kuzhinë për përgatitjen e ëmbëlsirave të ndryshme, nektarina renditet edhe si një frutë kuruese. Në mjekësinë popullore përdoren frutat e nektarinës,...

Një pakujdesi, dhimbje tërë jetën

28.10.2019  ·  Këto janë Mushkëritë s'bashku me rrugët e saja të frymëmarrjes marrë nga një Obduksion i një fëmijë i asfiksuar (mbytur) si pasojë e një...