Një pakujdesi, dhimbje tërë jetën

28.10.2019  ·  Këto janë Mushkëritë s'bashku me rrugët e saja të frymëmarrjes marrë nga një Obduksion i një fëmijë i asfiksuar (mbytur) si pasojë e një...

Po e shkatërrojmë fytyrën me duart tona, ekspertët japin alarmin për...

21.01.2019     Dr. Sobia Ali, me seli në Edinburg, thotë se ne duhet të heqim dorë nga idratusit për të mirën tonë.   Gratë po bëhen të varura...

Shuani etjen me këto pije në ditët e nxehta

22.06.2019 Sigurisht që me të nxehtin duhet të pish më shumë lëngje. Ekuacioni është matematikë dhe duhet respektuar në mënyrë rigoroze. Por jo të gjitha...

Përse duhet të konsumoni vezë

15.04.2019 Konsumi i vezëve të paktën 4 në javë bën shumë mirë për shëndetin e syve. Sipas një studimi të publikuar në revistën Clinical Nutrition,...

Shenjat paralajmëruese të atakut, trajtimi që duhet të bëni menjëherë

21.01.2019             Sëmundjet kardiovaskulare janë shkaktare të shumë vdekjeve në botë. Ataku në zemër është një nga sëmundjet më të përhapura të...

Zvicra do të prodhojë ilaçin natyral sipas Kuranit, që rikthen shikimin...

  2019-08-25 Në të ardhmen, një kompani farmaceutike zvicerane do të fillojë prodhimin e ilaçit të quajtur ” Kura Kur’anore”. Ky medikament u zbulua nga Abdul...

Pirja e alkoolit çdo ditë mund të shpejtojë plakjen e trurit...

04.02.2020 Studiuesit në Universitetin e Kalifornisë Jugore shikuan më shumë se 17,000 skanime të trurit për të parë ndryshimet nga pirja e duhanit dhe pirja...

Studim: Si ndikojnë veset e babait në shëndetin e fëmijës

15:14:11              2018-01-31       Të gjithë e dimë se gjatë shtatzënisë gruaja duhet të tregojë kujdes ndaj veseve të këqija, po babai?...

Shkencëtarët thonë se Alzhajmeri mund të zbulohet 20 vite përpara se...

2019-08-03 Ky test ka mundësi të parashikoj sëmundjen shkatërruese të trurit 20 vite përpara se të filloi humbja e kujtesës, shkruan Daily Mail, transmeton Indeksonline.   Testi...

Përse çdo ditë duhet të zgjoheni shumë herët në mëngjes

  2019-08-10   Siç edhe kishte thënë Benjamin Franklin, fjetja dhe zgjimi herët e bëjnë një njeri të shëndetshëm, të pasur e të mençur. Por, përveç nëse flini...