Ballina OPINIONE

OPINIONE

Opinione prej personave te ndryshem.
Shtegu.com jo me automatizen ndan mendimet me autoret e ndryshem.

‘Dobrojutro’ Xhelale

08/12/2019 Kimete Berisha Xhelal Sveçla si ato mësuset e serrbishtes, që u veshshin me do funda futë t’zi, zherse, çadrën e mbajshin me vete verë e...

Drejtësia e kopallave të Zaevit

  2019-08-10       Nga Alpin OLLOGU/   Afera korruptive “Boki 13” në të cilën është përfshirë Prokuroria Speciale dhe kreu i kësaj prokurorie Katica Janeva, është shuplaka më e...

Avokati i njohur shqiptar tregon se si do të ndodhë bashkimi...

Nga Spartak Ngjela/ Të shumtë janë ata që po më pyesin: po flet për Arbërinë e Re, cila është ajo? l Po. Ja, kjo që është në...

Origjina serbe e “Mini-Shengenit” dhe të pavërtetat e z. Edi Rama

22/12/2019 Nga Bardhyl Mahmuti/ Gjatë takimit me Aleksandar Vuçiq, Zoran Zajev dhe Milo Gjukanoviq dhe në konferencën me gazetarë që pasoi këtë takim, z. Edi Rama...

Pranvera shqiptare në Maqedoninë e Veriut fillon nga Kosova

14.09.2019 Nga Bekim Qoku/ Nuk ka, por as ka patur ndonjëherë subjekt politik që ipërbashkon shqiptarëtnë këtë përmasë e intensitet qysh nga Rilindja Kombëtare.Nga të gjitha...

Axha Ali dhe Axha Musë…

25/06/2019     Ejup Berisha   Axha Ali dhe Axha Musë urime profesionin e ri të humoristëve. Nëse bombat e El Chekkës nuk ndryshojnë diçka në mënyrë radikale dhe çensore...

Mesazh për shqiptarët e Maqedonisë së Veriut

  2019-08-28   SHQIPTAR ! I cilës do Partie qofsh apo jo politik Ju thërasim që gjith së bashku të ngremë zërin kundër një ; – Gjyqësori të koruptuar...

I shkatërruat shkollat si Millosheviqi

08/12/2019 Shkruan: Lis Bukuroca Kur arsimtarët kanë ftyrë të akuzojnë nxënësit për paaftësinë e vetë në motivim dhe transmetim të dijes, atëherë kemi të bëjmë me...

BDI-ja do ta imponoj debatin, ka apo s’ka Albin Kurt në...

14/10/2019 Destan Jonuzi Mbi figurën e “kultit” BDI e Ali Ahmetit, në periudhën në vijim do të imponojë një debat me temë: “Ka apo jo Albin Kurt...

Kam amanet nga babai ,mos votoj kurrë parti maqedone

28/12/2019 Urim Salihu Zaevi e përmendi një amanet.Por edhe ne kemi amanetet tona që ta dijnë edhe politikanët shqiptarë.Babai ma la një të tillë amanet :Që...