Ballina OPINIONE

OPINIONE

Opinione prej personave te ndryshem.
Shtegu.com jo me automatizen ndan mendimet me autoret e ndryshem.

I vjen era e 97-tës, a do t’i dalë tymi?

Meta e ka thënë seriozisht! Përdorimi i ushtrisë, Shqipërinë do të bënte nga një “Kolumbi” do ta shndërronte në një “Çile të Ballkanit”, ndonëse...

Si po “vdesin” në heshtje shqiptarët

23/09/2019 Nga Ema Shazivari Mbetjet Spitalore janë lloji më i rrezikshëm i mbetjeve të cilat shumë pak e kuptojnë, (ose nuk duan ta kuptojnë). Kur vjen...

Përse Albin Kurti duhet ta mbaj larg Edi Ramën

08/10/2019 Nga Arben Llalla Nuk dua të përmend për lidhjet e ngushta të Ramës me Vuçiqin apo për përpjekjet e tij për të ndarë Kosovën, sepse...

NË SHKUP AS HAJNAT NUK E DUAN LIBRIN

29.10.2019 Shkelzen Halimi Halil Zendeli, shkrimtar dhe botues, është edhe pronar i të vetmes librari në Shkup. Në librarinë e tij, “Vatra”, mund të gjinden botime...

Xhevdet Hajredini: Shkaku pse Ali Ahmeti nuk merrë pjesë në takimin...

  2019-09-10   Xhevdet Hajredini, ekspert për financa, analist dhe ish-ministër i financave, në lidhje me takimin e dy liderëve maqedonas, kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të...

U shpraz Ladorishti, Veleshta, Frëngova, Dollogozhdi

01.10.2019 Agni Dauti/ A jeni për në qytet? Po, po dhe nisen me ngadal të futen në makinë, nga vështirësia që u kishin krijuar vitet që...

Demë Shehu shkruan për Beg Rizaj dhe Mirsad Ndrecaj

2019-07-16  Nga Demë Shehu   Beg Rizaj dhe Mirsad Ndrecaj,saherë që shqiptohen emrat tuaj Heroik,zemra më mbushet mallë,dhimbje,krenari dhe me Atdhedashuri,jo vetëm mua,por çdo Shqiptari që ka...

Fjalimi emocional i Ilir Dedës

2019-08-30 Hashim Thaqi nuk rrëzohet me një protestë në rrugë Hashim Thaqi rrëzohet kur krejtë Kosova ka me dal në rrugë e të qëndroj aty deri...

Heshtën mësuesit, tani u mungojnë nxënësit…

Heshtën mësuesit, tani u mungojnë nxënësit... Heshtën profesorët, tani u mungojnë studentët... Heshtën punëdhënësit, tani u mungojnë punëtorët... Heshtën prindërit, tani u mungojnë fëmijët... Heshtën partitë, tani u mungojnë votuesit... Tani do të donit...

KONVERTIMI NGA “ASKUSH NË DIKUSH”

23.10.2019 Shkelzen Halimi Të vetë-pëlqyerit e politikës shqiptare, e të cilët janë të shumtë, vazhdimisht tentojnë të imponojnë të vërtetat e tyre, përmes të cilave insistojnë...