Ballina OPINIONE

OPINIONE

Opinione prej personave te ndryshem.
Shtegu.com jo me automatizen ndan mendimet me autoret e ndryshem.

Dallimi i politikanëve shqiptarë dhe atyre zviceranë – shkruan Asan Jashari

      19:22:40                       2017-06-08         Sa do kisha dëshirë …     Trojet shqiptare të jenë si Zvicra     Fillimisht, në vendin...

U shpraz Ladorishti, Veleshta, Frëngova, Dollogozhdi

01.10.2019 Agni Dauti/ A jeni për në qytet? Po, po dhe nisen me ngadal të futen në makinë, nga vështirësia që u kishin krijuar vitet që...

Tradhti e mbi tradhti

02.04.2020NGA SULEJMAN MEHAZI  - Gjatë Perandorisë Otomane, kush si bashkoi katër Vilajetet Shqiptare?, tradhtia shqiptare; - Gjatë Luftës së Parë Botërore e pas saj, kush ia shiti...

PSE (NUK)DUHET VIZITUAR VARRI I IBRAHIM RUGOVËS!

04.12.2019 Fatmir Brajshori-Tushi Nuk do të flasë për prononcimet e Rugovës rreth luftës, për UÇKën, nënshtrimin e tij ndaj Millosheviqit etj... Unë do shkruaj për arsyet përse...

“Abaz Gjuka” thuaj Ali Ahmetit të mos lejon Luboteni dhe fshatrat...

Aksionet policore në vendbanimet shqiptare tanimë si duket janë bërë “traditë” në Maqedoninë e Veriut. Sot në orët e para të mëngjesit është zhvilluar...

Demë Shehu shkruan për Beg Rizaj dhe Mirsad Ndrecaj

2019-07-16  Nga Demë Shehu   Beg Rizaj dhe Mirsad Ndrecaj,saherë që shqiptohen emrat tuaj Heroik,zemra më mbushet mallë,dhimbje,krenari dhe me Atdhedashuri,jo vetëm mua,por çdo Shqiptari që ka...

Kush e solli Abetaren e parë në gjuhën shqipe nga Shqipëria...

Shkolla e parë shqipe në Tetovë u hap në qershor të vitit 1941, me mbajtjen e kurseve intensive nga mësuesit Mithat Cami nga Dibra...

Partia e re e Azbi Likës dhe Ibrahim Dearit në koalicion...

2019-08-26 Mohimi i Ibrahim Dearit për të marrë e udhëhequr, Ministrinë e Investimeve të Huaja, është koxha protestë e revoltë e lyer dhe e përlyer...

Qindra familje shqiptare janë të përjashtuar nga sigurimi shëndetësor shkaku i...

11.11.2019 Daim Hiseni Zaevi po tallë invalidët dhe personat e përfshirë në rastet sociale të etnikumit shqiptarë në njësinë rajonale të Çairit përmes kudrës Natasha Stanojeviç.   Qindra...

Ramazan Bekteshi: Pse Grenell nuk mund ta ndëshkojë Kosovën

07/03/2020 Javët e fundit Grenell është bërë protagonisti kryesor në Kosovë, Shqipëri, trojet shqiptare dhe në diasporën tonë duke arritur një interesim jashtë normales. Ai...