OPINIONE

Opinione prej personave te ndryshem.
Shtegu.com jo me automatizen ndan mendimet me autoret e ndryshem.

Pasi e shkatërruan sistemin arsimor, tani fëmijët e vetë i dërgojnë...

Pasi që shkatërruan sistemin arsimor, vendosën ushtarë analfabet partiak, drejtora, mësues, profesorë dhe edukatorë, tash pa fije turpi bëjnë selfi në shkollë luksoze private...

NJOFTIM

12:50:11              2017-11-01     FC Prishtina e Bernës për nder të festave TË NËNTORIT organizon Mbrëmje Muzikore   Me datën 18.11.2017 e shtunë ora...

Hoxha: Pas 18 viteve kam disa fjalë per betejën e Haraçinës

Xhezair Shaqiri Pas 18 viteve me u dha mundesia te i them disa fjal per betejen e UCK ne Haracine. Jo qe nuk e kemi kuptuar...

Skënderbeu maqedonas, Nënë Tereza vllehe! (Gjenetika, politika dhe shkenca – 4)

Duke mohuar çdo mundësi kontinuiteti me fiset ilire, një proces të vonshëm(dyndja e popullsisë në kuadër të Perandorisë Osmane), disa autorë maqedonas e marrin...

Ja si i vodhën politkanët paratë e mërgimtarëve në Maqedoni

Visar Ademi Shumë njerëz te ne konstatojnë se shuma të mëdha parash janë vjedhur dhe vidhen (aludohet për pushtetarët) në Maqedoni dhe pyeten se si...

Sigurimi i pushtetit në emër të “patriotizmit”

2019-08-14 Shkelzen Halimi Në fillim të mileniumit të ri, një soj tjetër politikanësh doli në skenë, që ngulmonin se nuk janë epigon të atyre që kishin...

Shpëtim Pollozhani: VV do të fitojë e vetme mbi 51 %...

LVV do të fitojë e vetme mbi 51% të votave. Qeverisja e LVV është imperativ i kohës. Të dështuar janë të gjithë ata që...

Arbana mesazh shkupjanëve: Hiqeni plisin se ju vetëm shqiptarë nuk jeni

27/10/2019 Me plisa në koke dhe flamuj kombëtar disa qytetarë shqiptarë në Shkup! kanë mbështetur agresionin e Turqisë kundër kurdëve.Ndaj këtij aktiviteti ka reaguar gazetarja...

AKADEMIKËT ANALFABETË

19/09/2019 Shkelzen Halimi Te shqiptarët maksima e njohur: “të kaplon gjumi si tradhtar e zgjohesh si patriot”, nuk ishte më interesante. Në plan të parë kishte...