OPINIONE

Opinione prej personave te ndryshem.
Shtegu.com jo me automatizen ndan mendimet me autoret e ndryshem.

Tomori do të lirohet

2019-08-04 Fejzi Hajdari   Gjykatsja Dimishkovska, s’e ka pyet Sasho Mijallkovin e lere më Bujarin! Mos i besoni rrenave… Mos t’ju mashtroje dikush, qofte edhe Zaev e Ali...

Koalicionet e mbijetesës!

  2019-08-20   Nga Shemsi Syla   Zhurmën e madhe gjatë këtyre ditëve se AAK-ja po rritet; se do të shkojë e vetme në zgjedhje e sigurt në fitore,...

Gëzimi më i madh i shqiptarëve kur zhvillohen fushatat elektorale

  2019-09-10   Analistë, gazetarë, profesorë, eksperta, politikanë, duke u shitur secili më i mençur se tjetrit japin lloj lloj konkluzione e parashikime. Thua se populli i përvuajtur...

Është koha e Albin Kurtit, është koha e popullit!

Shqiptarëve ju ka ardhur Ora e Prijësit të mirë dhe festa ka nisur! Në 6 tetor do caktojnë shqiptarët që po bëhen gati si...

Hashim Thaçi dhe gjithë të tjerët betejë kundër VV-së

  2019-08-31     Naser Pajaziti   Sot u pa qartë se në zgjedhjet e 6 tetorit do kemi betejën mes Hashim Thaçit, i cili thuajse ka në dorë gjithë...

“Punët e mira” të Ahmetit dhe Gruevskit

“Punët e mira” për të cilat Ahmeti thotë se i kanë bërë me Gruevskin gjatë qeverisjes së përbashkët, e që janë konfirmuar nga hetimet...

BDI-ja do ta imponoj debatin, ka apo s’ka Albin Kurt në...

14/10/2019 Destan Jonuzi Mbi figurën e “kultit” BDI e Ali Ahmetit, në periudhën në vijim do të imponojë një debat me temë: “Ka apo jo Albin Kurt...

Cili është mesazhi i çmimit Nobel: humanizmi a krimi?

14/10/2019 NGA GANI MEHMETAJ Me çmimin Nobel për letërsi dhënë Peter Handkes, Akademia Suedeze e përsëriti gabimin e njëjtë si me Ivo Andriqin, një antihumanisti tjetër,...

Kush me kë në pranverë?!

21/10/2019 Naser PAJAZITI/   Pranvera do të vjen me zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Maqedoninë e Veriut, vendi i brishtësive dhe çudirave, ku dita ditës po...