OPINIONE

Opinione prej personave te ndryshem.
Shtegu.com jo me automatizen ndan mendimet me autoret e ndryshem.

Kim Mehmeti: Nga goja e kryetarit të PDSH-së zbrazet ‘gropa septike’...

16/01/2020 Shkruan: Kim Mehmeti “E kam përsëritur disa here: BDI-ja e PDSH-ja me asgjë nuk dallojnë nga njëra tjetra. Ato janë si motra të një gjaku, motra...

Gjyle Çeliku: Mos i besoni Blendi Fevziut, atij i intereson paraja...

25/10/2019 Profesoresha Gjyle Çeliku ka kritikuar ashpër moderatorin- Gazetarin e emisionit “Opinion”, Blendi Fevziun se në emision e tij asnjëherë nuk e ka thirrë liderin...

Çfarë ‘krenarie’ po ndodhë sot në Shkup, turpi po konsiderohet krenari!

29/06/2019     Nga Arianit Hoxha/   Kjo që ndodh sot në Maqedoninë e Veriut, ku antivlerat po demostrohen si vlera dhe ku turpi po konsiderohet krenari, dëshmon që...

Ibrahimi i PDSH-së ka një lutje deri tek i riu shqiptar

09/11/2019 Nënkryetari i PDSH-së, Orhan Ibrahimi përmes një postimi në facebook i ka bërë thirrje të rinjve që të mendojnë mirë dhe të mos bien...

Partia e re e Azbi Likës dhe Ibrahim Dearit në koalicion...

2019-08-26 Mohimi i Ibrahim Dearit për të marrë e udhëhequr, Ministrinë e Investimeve të Huaja, është koxha protestë e revoltë e lyer dhe e përlyer...

Si po “vdesin” në heshtje shqiptarët

23/09/2019 Nga Ema Shazivari Mbetjet Spitalore janë lloji më i rrezikshëm i mbetjeve të cilat shumë pak e kuptojnë, (ose nuk duan ta kuptojnë). Kur vjen...

Skemat që nuk i flinin çështjes shqiptare në Maqedoninë e Veriut

  2019-09-06   Shkelzen Halimi DËSHTIMET DHE ZHGËNJIMET E ÇDODITSHME   Çfarë politike ishte ajo kur dominohej nga prirjet për manipulim me emocionet dhe ndjenjat kolektive! Kur u duk qartë...

POLITIKA E PALAÇOVE

2019-08-13   Shkëlzen Halimi   Politika shqiptare nuk udhëhiqej nga individë të sprovuar e të dëshmuar. Ata u zëvendësuan me palaço e sharlatanë, të cilëve u kishin dalë...

PËRBINDËSHI I SHPIRTIT TONË

21.06.2019     Shkelzen Halimi Besimtarët e devotshëm janë njerëz që rrezatojnë mirësi, paqe dhe drejtësi, janë të përmbajtur nga gjërat e ndaluara, duke qëndruar brenda kufijve që...

‘Dobrojutro’ Xhelale

08/12/2019 Kimete Berisha Xhelal Sveçla si ato mësuset e serrbishtes, që u veshshin me do funda futë t’zi, zherse, çadrën e mbajshin me vete verë e...