OPINIONE

Opinione prej personave te ndryshem.
Shtegu.com jo me automatizen ndan mendimet me autoret e ndryshem.

Tradhti e mbi tradhti

02.04.2020NGA SULEJMAN MEHAZI  - Gjatë Perandorisë Otomane, kush si bashkoi katër Vilajetet Shqiptare?, tradhtia shqiptare; - Gjatë Luftës së Parë Botërore e pas saj, kush ia shiti...

Avokati i njohur shqiptar tregon se si do të ndodhë bashkimi...

Nga Spartak Ngjela/ Të shumtë janë ata që po më pyesin: po flet për Arbërinë e Re, cila është ajo? l Po. Ja, kjo që është në...

Hamdi Ndrecaj ka një porosi për Zoran Zaevin

ZORAN ZAJEV JU JENI AJ QE JAVE LESHUAT PRUSHN NE DORE SHQIPETAREVE .JU PO KËRCËNONI… Zoran Zajev tani po e kërcënon El Cheken ….. për...

Kryengritja e “Ilindenit” dhe shqiptarët

  2019-08-02     Nga Halim Purellku/   Meqë Qeveria bullgare ishte krijuese dhe nxitëse e lëvizjes revolucionare, logjikisht dhe qëllimi i kryengritjes qe përcaktuar mbi bazë të interesave të...

Çun Lajçi: Eh more Isa Mustafa, U sherove me paret e...

19.03.2020 Postimi i tij ne Facebook: Të Albini si të Rrahmani Isë As n’qeverinë e Rrahman Morinës nuk mendove për Kosovën, sepse s’u dinstancove, mbete lojal i...

Albin Kurti flet për rastin e Tomor Morinës

  2019-07-30   Albin Kurti   Këto ditë, gjatë një udhëtimi pune jashtë vendit, mora vesh nga mediet se është ndaluar në Maqedoni të Veriut ish-luftëtari i UÇK-së, Tomorr...

DEHJA NGA PUSHTETI

07.11.2019 Shkelzen Halimi Shenjat si tipare dalluese, nëpërmjet të cilave shohim apo paralajmërohemi për diçka, shpesh janë lehtësisht të lexueshme, natyrisht për ata që ndjejnë si...

KULTURË ME DAULLEXHINJ, ZURLAXHINJ DHE SHAKAXHINJ

17.09.2019 nga Shkelzen Halimi Në fillimet e tranzicionit, mjegulla kishte rënë edhe mbi kulturën shqiptare në Maqedoni dhe mbahej gjallë vetëm në saje të arnimeve të...

Partia e re e Azbi Likës dhe Ibrahim Dearit në koalicion...

2019-08-26 Mohimi i Ibrahim Dearit për të marrë e udhëhequr, Ministrinë e Investimeve të Huaja, është koxha protestë e revoltë e lyer dhe e përlyer...

“Qafirat” politik Ali Ahmeti dhe Xhevat Ademi shajnë Almakos dhe ju...

2019-09-09 Shkruan: Emad MEHMETI Xhevat “Pistolet” Ademi dhe kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti në një përgjim të publikuar nga El Chekaa më 6 Shtator 2019, në...