Ballina OPINIONE

OPINIONE

Opinione prej personave te ndryshem.
Shtegu.com jo me automatizen ndan mendimet me autoret e ndryshem.

Kemi, apo s’kemi arsyetim?

01.01.2020 Artan Musliu Mbrëmë, me arsyetimin se duhet festuar, u dogjën 36.000.000€ apo 1800 shtëpi (nëse vlera e saj llogaritet 20000€). Ose nëse merret parasysh kostoja e...

Maqedoni, armiqtë e shtetit dhe armiqtë e partisë

30.12.2019 Shkëlzen Halimi Shkrimtari i shquar çek, Millan Kundera, në një intervistë do të shprehet se policia e shkatërronte jetën private në shtetet komuniste, gazetarët kërcënojnë...

Kam amanet nga babai ,mos votoj kurrë parti maqedone

28/12/2019 Urim Salihu Zaevi e përmendi një amanet.Por edhe ne kemi amanetet tona që ta dijnë edhe politikanët shqiptarë.Babai ma la një të tillë amanet :Që...

Davids: Investoni te njerëzit, ndaloni “ikjen e trurit”

25/12/2019 Investimi në rritjen, liri më e madhe në sektorin privat dhe investimi në njerëz dhe qëndrueshmërinë, në të njëjtën kohë edhe vazhdimi i reformave,...

IKJA NGA VENDLINDJA

25.12.2019 Shkelzen Halimi Dëshira për të ikur nga vendlindja gjithnjë e më shumë po bëhet proces i pandalshëm. Është një proces i dhembshëm që edhe në...

Origjina serbe e “Mini-Shengenit” dhe të pavërtetat e z. Edi Rama

22/12/2019 Nga Bardhyl Mahmuti/ Gjatë takimit me Aleksandar Vuçiq, Zoran Zajev dhe Milo Gjukanoviq dhe në konferencën me gazetarë që pasoi këtë takim, z. Edi Rama...

Zoti Edi Rama, sot vulose fundin tënd!

22/12/2019 Nga Avni Vinny Abazi/ Çdo gjë e ndertuar në genjeshtra dhe duke injoruar tjetrin, historikishtë është shembur dhe nuk i ka qêndruar kohës. Ju kujtoj...

Gjyla Çeliku: Pensionerët e BDI-së

22/12/2019 Profesoresha Gjyla Çeliku ka komentuar se fundmi kongresin e BDl-se qe mbajti mbreme ne sallen ‘Kale’ ne shkup ku u zgjodh per kryetar perseri...

Franca është problemi ynë më i madh!

15.12.2019 Kryetari francez gjatë vizitës së tij në Afrikë, në universitetin e qytetit Conakry, të Guinesë, tha: “Në shoqëritë ku pa planifikim lindin nga 7-8 fëmijë,...

I shkatërruat shkollat si Millosheviqi

08/12/2019 Shkruan: Lis Bukuroca Kur arsimtarët kanë ftyrë të akuzojnë nxënësit për paaftësinë e vetë në motivim dhe transmetim të dijes, atëherë kemi të bëjmë me...