Në Korenë e Veriut, njerëzit janë të lumtur!

2019-07-11Pavarësisht ritmit apo hapave të kërcimit, ndërsa dielli perëndon në Penian, kryeqytetin e Koresë së Veriut, banorët lokalë, mblidhen çdo të diel në parkun...

NY Daily News: Shqipëria, vendi i mrekullueshëm që duhet vizituar gjatë...

22/06/2019     Në Shqipëri ka disa ngjitje çuditërisht të mrekullueshme në pjesën veriore të vendit, që quhen Bjeshkët e Namuna, shkruan gazeta amerikane ”New York Daily...

Jeta e rëndë e Helmutit nga Gjermania në lagjen Shutkë të...

    2019-08-07  Tashmë 13 vite, Helmut Zyberi është duke jetuar në lagjen rome të Shutkës, në kryeqytetin Shkup të Maqedonisë së Veriut. I lindur...

Bë mirë, gjej mirë (video)

2019-08-27 https://www.facebook.com/Didiostrapalhoes/videos/386852301973022/?t=189

Si duhet të sillemi me fëmijët të cilët i kërkojnë gjërat...

22/06/2019     Disa prindër, kur dëgjojnë fëmijët e tyre që qajnë, bërtasin dhe insiston që t’i plotësohen kërkesat e tyre, nënshtrohen . Por kjo nuk është zgjidhja...

Viliam Mur në librin e tij “Jeta e Muhammedit” – (The...

15.11.2019 Orientalisti skocez, Viliam Mur, i lindur në Glazgov më 27 Prill 1819 e ka studiuar jetën e të Dërguarit të Allahut, Muhammedit salAllahu alejhi...

Çka është Dyspraxia dhe cilat janë simptomat e kësaj sëmundjeje?

27/06/2019     Çka është Dyspraxia dhe cilat janë simptomat e kësaj sëmundje Dyspraxia është një formë e çrregullimit të zhvillimit koordinativ (DCD).Ky çrregullim mund të prek...

Sylvester Stallone do të luajë në një projekt të ri me...

Sylvester Stallone ka vendosur të futet në zhanrin e superheronjve për filmin “Samaritan”. Një ditë pasi që filmi i tij më i ri “Rambo: Last...

Probleme me djersitjen? Disa këshilla për të eliminuar erën e keqe...

07/07/2019   “Nuk është e vërtetë që djersa irriton lëkurën. Është një mit që duhet të hidhet poshtë”, shpjegon Marcello Monti, dermatolog dhe profesor në Universitetin...

Scarlett Johansson më e paguara

2019-08-27 Ky vit ka qenë i mbarë për Scarlett Johansson, pasi kryeson listën e revistës prestigjioze Forbes. Me plot 56 milionë dollarë të fituara, 34-vjeçarja...