Arnold Schwarzenegger’s Lifestyle ★ 2019 (VIDEO)

15.09.2019 https://www.youtube.com/watch?v=yK02aNIoCsM

Në Korenë e Veriut, njerëzit janë të lumtur!

2019-07-11Pavarësisht ritmit apo hapave të kërcimit, ndërsa dielli perëndon në Penian, kryeqytetin e Koresë së Veriut, banorët lokalë, mblidhen çdo të diel në parkun...

50 ARTISTËT, DIKUR DHE TANI (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=0fUwHIE-LfY

Kërcime qesharake në ujë

2019-08-19 Ndiqni insertin e disa kërcimeve interesante dhe qesharake në ujë.   https://www.facebook.com/kosovomedia/videos/726320791123764/?t=26

Çka është Dyspraxia dhe cilat janë simptomat e kësaj sëmundjeje?

27/06/2019     Çka është Dyspraxia dhe cilat janë simptomat e kësaj sëmundje Dyspraxia është një formë e çrregullimit të zhvillimit koordinativ (DCD).Ky çrregullim mund të prek...

Ramush i del në mejdan Majlinda Kelmendit, shikojeni përballjen! (FOTO)

2019-07-28   Kryeministri  i Kosovës Ramush Haradinaj duke matur forcat me kampionen olimpike Majlinda Kelmendi.   Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, mëngjesin e sotëm e ka...

Sylvester Stallone do të luajë në një projekt të ri me...

Sylvester Stallone ka vendosur të futet në zhanrin e superheronjve për filmin “Samaritan”. Një ditë pasi që filmi i tij më i ri “Rambo: Last...

Viliam Mur në librin e tij “Jeta e Muhammedit” – (The...

15.11.2019 Orientalisti skocez, Viliam Mur, i lindur në Glazgov më 27 Prill 1819 e ka studiuar jetën e të Dërguarit të Allahut, Muhammedit salAllahu alejhi...

NY Daily News: Shqipëria, vendi i mrekullueshëm që duhet vizituar gjatë...

22/06/2019     Në Shqipëri ka disa ngjitje çuditërisht të mrekullueshme në pjesën veriore të vendit, që quhen Bjeshkët e Namuna, shkruan gazeta amerikane ”New York Daily...

Jeta e rëndë e Helmutit nga Gjermania në lagjen Shutkë të...

    2019-08-07  Tashmë 13 vite, Helmut Zyberi është duke jetuar në lagjen rome të Shutkës, në kryeqytetin Shkup të Maqedonisë së Veriut. I lindur...