Probleme me djersitjen? Disa këshilla për të eliminuar erën e keqe...

07/07/2019   “Nuk është e vërtetë që djersa irriton lëkurën. Është një mit që duhet të hidhet poshtë”, shpjegon Marcello Monti, dermatolog dhe profesor në Universitetin...

NY Daily News: Shqipëria, vendi i mrekullueshëm që duhet vizituar gjatë...

22/06/2019     Në Shqipëri ka disa ngjitje çuditërisht të mrekullueshme në pjesën veriore të vendit, që quhen Bjeshkët e Namuna, shkruan gazeta amerikane ”New York Daily...

50 ARTISTËT, DIKUR DHE TANI (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=0fUwHIE-LfY

Në Korenë e Veriut, njerëzit janë të lumtur!

2019-07-11Pavarësisht ritmit apo hapave të kërcimit, ndërsa dielli perëndon në Penian, kryeqytetin e Koresë së Veriut, banorët lokalë, mblidhen çdo të diel në parkun...

Kërcime qesharake në ujë

2019-08-19 Ndiqni insertin e disa kërcimeve interesante dhe qesharake në ujë.   https://www.facebook.com/kosovomedia/videos/726320791123764/?t=26

Ramush i del në mejdan Majlinda Kelmendit, shikojeni përballjen! (FOTO)

2019-07-28   Kryeministri  i Kosovës Ramush Haradinaj duke matur forcat me kampionen olimpike Majlinda Kelmendi.   Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, mëngjesin e sotëm e ka...

Viliam Mur në librin e tij “Jeta e Muhammedit” – (The...

15.11.2019 Orientalisti skocez, Viliam Mur, i lindur në Glazgov më 27 Prill 1819 e ka studiuar jetën e të Dërguarit të Allahut, Muhammedit salAllahu alejhi...

Denzel Washington: Disa fjalë që lënë gjurmë në të kuptuarit

2019-08-13 42 vjet më parë, në mars të 1975, unë isha në universitet me një mesatare shumë të ulët. Isha ulur në sallonin e bukurisë...

Arnold Schwarzenegger’s Lifestyle ★ 2019 (VIDEO)

15.09.2019 https://www.youtube.com/watch?v=yK02aNIoCsM