Scarlett Johansson më e paguara

2019-08-27 Ky vit ka qenë i mbarë për Scarlett Johansson, pasi kryeson listën e revistës prestigjioze Forbes. Me plot 56 milionë dollarë të fituara, 34-vjeçarja...

Grimieri nga Kosova është bërë hit botëror për trasformimin e nuseve...

  2019-08-24   Grimieri i njohur nga Prizreni, Arbër Bytyqi me punën e tij profesionale ka kanë tërhequr vëmendjen në të gjithë botën.   Ai jeton dhe punon në...

Kërcime qesharake në ujë

2019-08-19 Ndiqni insertin e disa kërcimeve interesante dhe qesharake në ujë.   https://www.facebook.com/kosovomedia/videos/726320791123764/?t=26

Denzel Washington: Disa fjalë që lënë gjurmë në të kuptuarit

2019-08-13 42 vjet më parë, në mars të 1975, unë isha në universitet me një mesatare shumë të ulët. Isha ulur në sallonin e bukurisë...

Jeta e rëndë e Helmutit nga Gjermania në lagjen Shutkë të...

    2019-08-07  Tashmë 13 vite, Helmut Zyberi është duke jetuar në lagjen rome të Shutkës, në kryeqytetin Shkup të Maqedonisë së Veriut. I lindur...

Ramush i del në mejdan Majlinda Kelmendit, shikojeni përballjen! (FOTO)

2019-07-28   Kryeministri  i Kosovës Ramush Haradinaj duke matur forcat me kampionen olimpike Majlinda Kelmendi.   Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, mëngjesin e sotëm e ka...

Në Korenë e Veriut, njerëzit janë të lumtur!

2019-07-11Pavarësisht ritmit apo hapave të kërcimit, ndërsa dielli perëndon në Penian, kryeqytetin e Koresë së Veriut, banorët lokalë, mblidhen çdo të diel në parkun...

Probleme me djersitjen? Disa këshilla për të eliminuar erën e keqe...

07/07/2019   “Nuk është e vërtetë që djersa irriton lëkurën. Është një mit që duhet të hidhet poshtë”, shpjegon Marcello Monti, dermatolog dhe profesor në Universitetin...

Çka është Dyspraxia dhe cilat janë simptomat e kësaj sëmundjeje?

27/06/2019     Çka është Dyspraxia dhe cilat janë simptomat e kësaj sëmundje Dyspraxia është një formë e çrregullimit të zhvillimit koordinativ (DCD).Ky çrregullim mund të prek...