Vetura përfshihet në flakë, digjen dy të rinj në Zvicër

Natën e së dielës është shkaktuar një aksident i dhunshëm trafiku në rrugën Arosastrasse në Castiel. Vozitësi dhe bashkudhëtari janë gjetur të vdekur. Dy persona...

Policia gjermane i kthen disa shqiptarë pa dokumente të rregullta

Policia federale gjermane, të martën ka hetuar disa shtetas shqiptarë në Rosenheim (6 Prill) dhe më pas i ktheu ata në Austri. Dyshohet se...

E RËNDË: Fund i tmerrshëm i një takimi të gjeneratës shkollore...

Në Verden të Saksonisë së Ulët në Gjermani, një grup pensionistësh ishin takuar për të festuar përvjetorin e gjeneratës në një restorant në Daverden....

Futbollisti shqiptar Klaus Gjasula me rekord të ri në Bundesligë

Futbollisti profesionist shqiptar në Bundesligë, Klaus Gjasula nga SC Paderborni është ndëshkuar me kartonin e 16-të të verdhë gjatë këtij sezoni në Bundesligë, duke...

Shqetësim i madh për “Vera 2020 gjatë koronës” në Zvicër

Projekti i parandalimit të mbytjeve «Vera 2020 gjatë koronës» «Vera 2020 gjatë koronës» është një shqetësim i madh për shpëtimtarët e jetëve të notuesve! Për shkak...

Shqiptari provokon policinë zvicerane, mandej kërkon ndihmë: “Oj grua më mbytën”

22:16:31                  2019-05-10     Një video me policinë zvicerane dhe një shqiptar është bërë virale në internet, duke shkaktuar të...

Shtetasi gjerman “në t`zezë” arrestohet në Maqedoni

17:58:05             2018-01-22       Jemi mësuar me lajme që flasin për shtetas të Maqedonisë që arrestohen në Zvcër, Gjermani, Austri dhe vende...

Nikolla Gruevski për “Die Presse”: Beteja e Kumanovës nuk ishte konflikt...

Në një intervistë për të përditshmen austriake "Die Presse", kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski, ka folur për zhvillimet e fundit në Maqedoni, lidhur me protestat...

Përmes Facebookut, policia zvicerane zbulon dy trafikantë maqedonas të drogës

22:23:44               2016-09-16           Një përdorues i Facebookut nga radhët e policisë zvicerane të Cyrihut, përmes këtij rrjeti ka grumbulluar informata,...

DASH: Maqedonia e Veriut shënon përparim në media dhe gjyqësi

14/03/2019   Departamenti amerikan i Shtetit publikoi raportin mbi të drejtat e njeriut në botë, përfshirë edhe Maqedoninë e Veriut, ku janë dhënë vlerësime positive dhe...