Shkup, akuza ndaj një gazetari për nxjerrje të sekreteve zyrtare

25/09/2019 Prokuroria publike e Maqedonisë së Veriut të marten ka ngritur akuza ndaj një gazetari të një portali për shkak të publikimit të sekretit zyrtar....

Dogana gjermane paralajmëron blerësit nga Zvicra

12:16:30                  2018-01-21       Për shtetasit zviceranë, tregtia në Gjermani ka përfitim të madh. Por, disa blerësve kjo nuk u...

JANEVA ka marrë 157.000 euro shtesë, përveç rrogës

Ish kryeprokurorja speciale, Katica Janeva, gjatë kohës së mandatit të saj ka marrë gjithsej 157.000 euro, përveç rrogës së rregullt, njoftoi Prizma, duke u...

Shqiptari kërcënohet me thikë nga një nazist austriak që ia vidhte...

Rreth orës 7.15 të mëngjesit, më 30 maj 2020, një shtetas shqiptar 61-vjeçar nga rrethi Gmunden në Austri, ka raportuar në Inspektoratin e Policisë...

Plagoset me thikë një kosovar në Zvicër

Pasditen e së premtes, në Olten të Zvicrës janë takuar disa persona e më pas kishte filluar zënka mes tyre. Sipas një komunikate të...

BILD: Babai i Tarashaj ka ushqyer 50 anëtarë të familjes

19:44:13              2016-10-18         Ndeshja që përfundoi me rezultat 2:2 kundër ekipit të Bayernit, ka qenë loja e dytë e Shani...

Masakra e shqiptarit, gjurmët shkojnë në Maqedoni

  Lidhur me vrasjen e studentit shqiptar Xhuliano B. më 9 qershor në Wemmel të Belgjikës, e përditshmja belge "L` Avenir shkruan se hetimet lidhur...

“Personat e lidhur me FETO-n në Maqedoninë e Veriut nuk do...

Ambasada e Turqisë në Shkup paralajmëroi se tani e tutje, personat që punojnë në institucionet dhe subjektet e organizatës terroriste FETO në Maqedoninë e...

Austria është më mbrapa se Shqipëria, Kosova e Maqedonia e...

13:21:33                      2019-06-10     Shqipëria, Maqedonia e Veriut, e së shpejti edhe Kosova, kanë stadiume më bashkëkohore se...

Kriza e thellë politike, Basha takim 40 minuta me Metën

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar mëngjesin e sotëm një takim me Presidentin Ilir Meta. Takimi mes Bashës dhe Metës ka zgjatur 40...