Ballina LAJME

LAJME

Lajme te pergjithshme nga vendi dhe bota.

Komedi Stambolli, e gjithë bota po qeshet me turqit

Protestuesit turq, të cilët mbrëmjen e së premtes ishin tubuar në Stamboll, në mënyrë që të protestojnë kundër interevenimit rus në Siri, i kanë...

Tragjedi e rëndë në Gjermani, digjen të gjalla mbi 30 kafshë...

Në prag të Vitit të Ri, në Krefeld të Gjermanisë është djegur shtëpia e majmunëve. Më shumë se 30 kafshë, përfshirë shimpanza, orangutanë dhe...

“Interways” përsëri në shërbim të bashkatdhetarëve tanë

10:09:39             2016-02-10   Pas reagimit të "Shtegu.com", lidhur me një ndeshje që kishte një bashkatdhetare nga Zvicra, në qytetin e Shkupit,...

Velesi në fokus të medieve të huaja: 150 domene shkruajnë lajme...

19:42:33            2016-08-26           Ekzistojnë qindra e qindra faqe si psh USANewsFlash, 365usaneës.com apo usapoliticsonline.com, të cilat transmetojnë artikuj të rremë pro...

Denisa nga Shqipëria ka një ëndërr modeste në Francë

23:19:32             2019-08-20   Në moshën 22-vjeçare, Denisa është një vajzë pothuajse si të tjerat. Ajo sapo ka përfunduar një CAP (Certifikatë...

Dr. Elmedina Asani: Dua të qëndroj, por nuk e di se...

4:58:17 PM                 01/09/2019     Dr. Elmedina Asani është shpresa jonë e madhe në shkencat mjekësore, më saktësisht në neurokirurgji....

Kurti fton Thaçin të caktojë datën e zgjedhjeve

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një konferencë për media të shtunën, tha se Kosova po vuan pasojat e votimit të Gjykatës Speciale...

Thaçi ironizon me mbiemrin Reka: Kriva Reka, Crna Reka

11:32:16                   2019-04-14   Në tubimin madhështor të PDSH-së në sheshin Skenderbeu në Shkup, në fjalimin e Menduh Thaçit, ka...

Familja shqiptare nga Gjermania bëhet unike në tërë botën, ja përse!

15:03:23                 2017-11-14           Komuna gjermane Roetgen ka realizuar një projekt unik në mbarë Gjermaninë. Qytetarët e saj kanë grumbulluar...

Zvicra i jep mbi 6 milion franga Qeverisë maqedonase që të...

Me 6,25 milion franga, grant të siguruar nga Zvicra, në katër vitet e ardhshme në Maqedoni duhet të hapen mbi 2.000 vende pune dhe...