Zvicerani kundërshton natyralizimin e kosovarit

Për shkak të një borxhi të vogël, Komuna Möhlin në Zvicër ia mohon shtetësinë zvicerane një kosovari. Një zviceran kishte deklaruar se për vite...

Gjukanoviqi me plis në kokĕ, a mund të ketĕ prejardhje shqiptare

Mediat serbe kane publikuar kryetarin e Malit te Zi, Milo Gjukanoviq me plis ne koke. E gjithe kjo pas ngjarjeve te fundit per marredhenieve...

Profesori që sakrifikon gjithçka të veten për të tjerët

22:31:28                     2016-08-14           Me të kuptuar për vërshimet dhe tragjedinë që po i ndodhte popullatës në Hasanbeg,...

Zgjedhjet në Shqipëri, presidenti Ilir Meta “zgjedh” plazhin (Foto)

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta zgjodhi plazhin për të kaluar këtë të dielë, e cila është dhe ditë votimesh për zgjedhjen e kryetarëve të...

New York Times: Fëmija shtatëvjeçar i vetmuar, në këmbë deri në...

I humbë prindërit në kufirin serbo-maqedonas, niset i vetëm për Gjermani     Në këmbë deri në Iran, me anije nëpër Detin Egje, për në Gjermani. E...