Ballina LAJME Faqe 746

LAJME

Lajme te pergjithshme nga vendi dhe bota.

Ja se si po e mjekojnë gjermanët Besimin e vogël

21:23:41                 2016-10-31           Në një postim në profilin e saj në Facebook, të cilin e përcjellë "Shtegu.com", halla e...

Çartet nëna e viktimës nga Maqedonia, gjashtë vite burg për vrasësin...

10:59:25                    2018-02-21   Pas shqiptimit të vendimit gjyqësor, nëna e viktimës 30-vjeçare nga Maqedonia, që u vra gjatë...

Karikaturisti që e nxorri në pah gënjeshtrën e ekzistimit të shprehjes...

Karikaturisti francez Siné, i cili dikur punonte për revistën satirike "Charlie Hebdo", ka vdekur më 5 maj të vitit 2016. 87-vjeçari vdiq pas një...

PËR 12 ORË NËN BRESHËRI TË PLUMBAVE PA NGRËNË E PA...

Ngjarjet në Kumanovë i kanë tronditur banorët e këtij qyteti, por që humanizmi dhe shtrirja e dorës për ndihmë mbetet vetia më e fortë...

BDI i thyen rregullat e votimit – me autobusë shtetërorë për...

04:45:12              2016-11-21             Autobusë dykatësh të NTP-së, me flamuj të valëlvitur shqiptarë dhe të BDI-së, pasditen e së dielës janë...

Edhe një familje me pesë fëmijë nga Maqedonia ka mbetur rrugëve...

21:40:22              2018-01-28       Një familje tjetër nga Maqedonia ka tronditur shtetasit francezë në këtë acar dimir, pasi është instaluar në një...

Shtatë të vrarë në Serbi

Mediet serbe bëjnë të ditur se gjatë të dielës, një person ka vrarë gjashtë persona në një dasmë me pushkë gjuetie, në një fshat...

Mërgimtarët shqiptarë ia mësyejnë Aeroportit të Bazelit

Ngutje dhe nxitim në Euroairportin e Bazelit! Pak para festave të fundvititm shumica e mërgimtarëve duan të shkojnë jashtë vendit. Aeroporti është i stërmbushur Ka...