Në Zvicër vritet 32-vjeçarja serbe, arrestohet autori i dyshuar 76-vjeçar serb

Mobilizim i i madh i forcave policore në Winterthur të Zvicrës. Në një lagje të këtij qyteti kanë arritur shërbime të urgjencës për shkak...

Studenti zviceran shkaktoi aksident në SHBA, paditet me 2 milionë dollarë

Në vitin 2015, një student nga Kantoni Thurgau kaloi dy muaj në një shkollë gjuhësore në SH.B.A. dhe më pas vazhdoi një aventurë rrugore...

Djali varros nënën e tij të gjallë, e shpëton nusja

Ma Mou (58) nga Kina akuzohet për vrasje në tentativë. Ai varrosi nënën e tij (79) të gjallë. Pas tre ditësh, policia e gjeti...

Albfriends.com : Vendtakimi i parë shqiptar online!

Sot startoi platforma Albfriends.com, e cila mundëson lidhje me një vajzë apo djalë shqiptar kudo në botë dhe, pse jo ta gjeni edhe personin...

Në fshatin Koshare të Ferizajt hedhja e mbeturinave rikthehet në sport

Një projekt jo i zakonshëm dhe shumë kreativ është realizuar në fshatin Koshare të komunës së Ferizajt, njofton Insajderi. Disa banorë të këtij fshati, kanë...

E PABESUESHME: Drejtësia italiane nuk mund t`i dallojë dy vëllezërit...

13:54:20                   2019-01-26     Vëllezërit shqiptarë binjakë, të cilët janë përgjegjës për qindra bastisje dhe vjedhje në Italinë veriore,...

Tahiri për TetovaSot : Vdekja e Almirit dorëheqje për Todorovin dhe...

13:44:32              2016-07-02         Profesori universitar Sefer Tahiri në një prononcim për portalin TetovaSot vlerëson se vrasja e Almir Aliut, katër...

Prokuroria Speciale Publike është duke i analizuar të ashtuquajturat “bomba” nga...

02/06/2019     Prokuroria Speciale Publike është duke i analizuar të ashtuquajturat “bomba” nga bisedat telefonike, të cilat të martën në mbrëmje u bënë publike në rrjetet...

Pjesën tjetër të jetës, vrasësi i Christchurch duhet ta kalojë prapa...

Në mars të vitit 2019, ekstremisti i krahut të djathtë nga Australia sulmoi dy xhami në Zelandën e Re dhe vrau 51 persona. Tani...

Ndërhyn për të mbrojtur një femër, vritet nga dashnori i saj

Kamil S. kishte dashur vetëm ta parandalojë zënkën në mes të një femre dhe të dashurit të saj. ndërhyrjen e tij, 22-vjeçari e kishte...