Ballina LAJME Faqe 3

LAJME

Lajme te pergjithshme nga vendi dhe bota.

Ndahet nga jeta MËSUES Fiqireti, rrezikoi jetën për të shpëtuar nxënësin...

Fiqiret Hoxha Është ndarë nga jeta mësues Fiqiret Hoxha, një emër i nderuar në Shkodër. Një jetë e tërë e mbushur me dashuri për nxënësit, me...

Pas heqjes së karantinës, bashkatdhetarët vërshojnë aeroportet zvicerane

BAG-u zviceran i ka hequr nga lista e saj e karantinës Kosovën, Maqedoninë e Veriut dhe disa vende të tjera. Interesi për fluturimet po...

Infermierës së bukur kosovare nga Zvicra po i mungon uniforma ushtarake

19.02.2018            15:28:19   Shqiptarja nga Badeni i Zvicrës, Eleonora pothujase është një brez i dytë normal i gjeneratës me prejardhje migrimi,...

Veturë misterioze e kosovarit në autostradën zvicerane

Pak para mesnatës së të hënës, persona të panjohur kanë vendosur veturën austriake nga Oberösterreich, në korsinë emergjente të autostradës A3 tek lokacioni Schinznach-Bad...

Në Prokurorinë Speciale shpërthen një gyp dhe shkatërron fakte të rëndësishme...

12/03/2019   Në një përmbytje nga gypi i shpërthyer në hapësirat e PSP-së javën e kaluar, është shkatërruar dokumentacion për tri lëndë të rëndësishme: “PERANDORIA”, “TREQIND”...

Reagon profesori Qashif Bakiu pasi Ohri kërkoi ndalimin e qarkullimit me...

Kërkesa e Shtabit të Krizës të qytetit të Ohrit për ndalesë të lëvizjes me Strugën ma vërtetoi dyshimin edhe për rastet e tjera se...

Veprim shembullor i policisë së Friburgut në Zvicër

Që nga mesi i muajit gusht, katër praktikantë nga Afganistani dhe Somalia janë duke punuar në restorantin e Policisë Kantonale Fribourg, në Granges-Paccot. Shërbimi...

E TURPSHME: ALIOSKI I PADËSHIRUAR DHE DËBOHET NGA RESTORANTI – SKANDALI...

19:14:25               2019-06-13   Tubimi familjar i së enjtes në një restorant në Prilep, për familjen Alioski u shndërrua në një...

Julien Roche, investuesi i parë në Shqipëri që nga koha e...

13:23:22                  2017-06-18           Këtyre ditëve, në një program televiziv francez u emetua emisioni lidhur me investuesin e parë...

Lira Alushi do të mungojë në Kampionatin botëror për shkak të...

Miqte e dashur, për një aryse të bukur ishtë dje ndeshja e fundit për mua në këtë vit. Ju njoftojë me gjithë knaqësi dhe...