E TMERRSHME: Këmba e amputuar e shqiptarit reklamohet pa...

15:49:25             2019-07-18     "Pirja e duhanit i bllokon arteriet e juaja". Mesazhi kundër pirjes së duhanit shoqërohet gjithmonë nga një imazh...

KOLORIT DHURATASH PËR EVENIMENTE TË RËNDËSISHME

BEFASI TË KËNDSHME DHE TË ËMBLA        

Kryeqyteti zviceran ka lumin më të pastër në botë, por nuk...

11:44:37           2019-08-29   Uji i lumit Aare në Bernë të Zvicrës, është jashtëzakonisht i pastër dhe ka një ngjyrë të këndshme. Megjithatë,...

Shqiptari nga Shkupi projektoi orën prej dy milionë e gjysmë frangave

Emir Duraki është i lindur në Shkup, para rrafsh 29 viteve, pasi ai sot e feston ditëlindjen. Familja e tij në Zvicër erdhi në...

Këta janë heronjtë e rrugëve ndërkombëtare që nuk i frikësohen koronavirusit

Bajram Bajrami nga fshati Nikushtak i Komunës së Likovës dhe Muhamedt Beqiri nga fshati Strugudicë i Komunës së Zelenikovës, sapo kanë mbërritur në Zvicër...

SKANDALOZE: Jehona Suma largohet nga emisioni papritmas dhe pa paralajmërim

22:19:55        2019-08-29   Organizatori i emisionit për fëmijë «5 Plus», Pece Taleski, pa kurrfarë paralajëmrimi dhe argumentimi e ka larguar nga emisioni Jehona Sumën,...

Politikanja shqiptare Majlinda Sulejmani nga Zvicra, ka një porosi për mërgimtarët

Te dashur miq !!! Prapë covid19 na tronditi edhe pushimet verore ne "memedhe" ku me padurim e prita verën! Por sidoqoftë nuk u realizua as...

Shqiptari në Gjermani jep me qira edhe banesa të tilla, 400...

10:21:28             2019-07-10   Shqiptari në Gjermani jep me qira edhe banesa të tilla, 400 euro për një shtrat Njëra ndër temat më...

Drejtoresha Teuta Elezi u integrua në Francë përmes punës

E ardhur në Francë nga Kosova, Teuta Elezi 27-vjeçare më në fund arriti të zhytet në biznesin e saj me 2 maj 2019, si...

Aktori shqiptar nga Zvicra që po ngjitet majave të Hollywoodit

Është vetëm 32-vjeçar, ndërsa ambiciet e tij në skenën filmike janë të mëdha. Artan Morina me prejardhje nga rrethina e Kumanovës, në Zvicër erdhi...