Rama pas takimit me Merkelin, optimist në përkrahjen e Gjermanisë për...

Kryeministri Edi Rama është prononcuar pas takimit që zhvilloi në Berlin me kancelaren gjermane, Angela Merkel. Duke ruajtur konfidencialitetin formal të takimit, Rama tha vetëm...

Shkencëtari shqiptar, një lajm i mirë për sëmundjen e kancerit

Intervista/ Bashkim Ziberi, shqiptari që është pjesë e ekipit të shkencëtarëve që luftojnë kancerin në SHBA. Ai thotë për “Shekulli”-n se në shtator pritet...

NGJYRËN VJOLLCË PËR PS-NË

Fushata e zgjedhjeve të 2013 u shoqërua me një imazh të ri viziv të Partisë Socialiste. Flamujt, selia dhe çdo simbol, i cili përfaqësonte...

Asnjëri në Shqipëri! Ja dhjetë tërmetet më të mëdha të regjistruara...

Ky tërmet vrau 1655 njerëz, plagosi 3000 dhe zhvendosi dy milion banorë. Ajo i shkaktoi dëme Kilit në mbi 550 milion dollarë amerikanë, ndërsa...

Rama takon djalin nga Kosova që ruan ndërtesën e Kombeve të...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, po qëndron për vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku po merr pjesë në mbledhjen e 74-të të...

Festim Lato ka pasur ushtri të tij dhe miliona euro

Politikani shqiptar Festim Lato (43) i cili më 21 korrik ishte gjetur i vrarë në një kanal në Amsterdam, siç publikoi gazeta holandeze “Telegraf”...

Pamje spektakolare në nënujërat e Shqipërisë (Foto)

Në brigjet e thyer të Shqipërisë, një nga bregdetet më pak të eksploruara në botë, gjendet një pasuri e thesareve: anfore të lashta –...

“The Guardian” reportazh për vilën e Enver Hoxhës (Foto)

Brendia e vilës tre katëshe, të mbushur me nënkalime, të Enver Hoxhës, është thuajse ashtu siç ishte kur lideri komunist i Shqipërisë u nda...

Austriaku në kërkim të “Thesarit të Jugut” nëpër Shqipëri

Gjatë një udhëtimi kulturoro-arsimor nëpër Shqipëri, në kërkim të "Thesarit të Jugut", shtetasi austriak ka publikuar këto foto në të përditshem austriake "Nachrichten.at".

“Der Standard”: Në Shqipëri po mbyllen mediat kritike

Gazeta austriake “Der Standard” raporton mbi kritikat e BE ndaj qeverisë Rama për lirinë e shtypit. Këto kritika u shprehën në një konferencë të...