Shqipëria me numër të dyfishuar të turistëve gjatë këtij sezoni veror

17/09/2019 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë prezantimit të projektit për aeroportin ndërkombëtar të Vlorës, ka nënvizuar se Shqipëria është kthyer në një atraksion të...

FOTO: Krisma armësh në Tiranë, humbin jetën dy të rinj

Tirana është tmerruar mbrëmjen e sotme nga krismat e armëve. Rreth orës 20:00 janë dëgjuar të shtëna armësh në lulishten “1 Maji” pranë ish Ekspozitës...

Anije luftarake italiane e fundosur në Gjirin e Sarandës

Fation Plaku, fotograf nga Tirana, ka realizuar një fotografi në Gjirin e Sarandës, ku nga lartësia, shihet e fundosur një anije luftarake italiane. “Anije luftarake...

Shkencëtari shqiptar, një lajm i mirë për sëmundjen e kancerit

Intervista/ Bashkim Ziberi, shqiptari që është pjesë e ekipit të shkencëtarëve që luftojnë kancerin në SHBA. Ai thotë për “Shekulli”-n se në shtator pritet...

Rama: Të hënën gati për dialog me Bashën, nuk kam asnjë...

Kryeministri Edi Rama deklaroi në “Vizion Plus” se pasi të ketë bërë votimet e 30 qershorit dhe të ketë marrë gjithë bashkitë është gati...

Ramiz Kelmendi largohet nga politika

Biznesmeni dhe ish-deputeti i LDK-së, Ramiz Kelmendi ka deklaruar se më nuk do të jetë pjesë e asnjë subjekti politik, përkundër ofertave serioze që...

Prokuroria kërkon 12 vite burg për ish ministrin Saimir Tahiri

Prokuroria e Krimeve të Rënda në Tiranë ka kërkuar 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Pretenca e tre prokurorëve të Prokurorise...

Miratohet Ligji, shtetësi shqiptare dhe pasaportë për të gjithë shqiptarët

2019-08-04 Tiranë, 3 gusht 2019 – Qeveria shqiptare në seancën e fundit, e miratoi propozim-ligjin “për shtetësi”, i cili përmban disa ndryshime thelbësore, siç është neni...

Rama takon djalin nga Kosova që ruan ndërtesën e Kombeve të...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, po qëndron për vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku po merr pjesë në mbledhjen e 74-të të...

Pamje spektakolare në nënujërat e Shqipërisë (Foto)

Në brigjet e thyer të Shqipërisë, një nga bregdetet më pak të eksploruara në botë, gjendet një pasuri e thesareve: anfore të lashta –...