Flamur gjigant turk në Medresenë e Shkodrës. Revoltohen qytetarët

Një flamur gjigant është vendosur në pjesën e përparme të medresesë“Haxhi Sheh Shamia” Dega e Vajzave, në qytetin e Shkodrës çka ka sjellë edhe revoltimin...

Pamje spektakolare në nënujërat e Shqipërisë (Foto)

Në brigjet e thyer të Shqipërisë, një nga bregdetet më pak të eksploruara në botë, gjendet një pasuri e thesareve: anfore të lashta –...

Modeli i targave të veçanta në Shqipëri

Model super të suksesshëm e ka cilësuar Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor (DPSHTRR) shërbimi online të “Targave të Veçanta”. DPSHTRR furnizon periodikisht...

Kryeministri dekoron profesorin e violinës, Robert Papavrami

Gjatë një ceremonie të zhvilluar në Sallën e Hartave, në Kryeministri, shefi i qeverisë, Edi Rama, ka dekoruar profesorin e njohur të violinës, Robert...

Austriaku në kërkim të “Thesarit të Jugut” nëpër Shqipëri

Gjatë një udhëtimi kulturoro-arsimor nëpër Shqipëri, në kërkim të "Thesarit të Jugut", shtetasi austriak ka publikuar këto foto në të përditshem austriake "Nachrichten.at".

Zgjedhjet shqiptare në sytë e mediave ndërkombëtare

Shqipëria përgatitet për një situatë të tensionuar zgjedhore e mban një palë zgjedhje si asnjë tjetër që prej daljes nga komunizmi në 1990-tën, thotë...

Zgjedhjet në Shqipëri, presidenti Ilir Meta “zgjedh” plazhin (Foto)

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta zgjodhi plazhin për të kaluar këtë të dielë, e cila është dhe ditë votimesh për zgjedhjen e kryetarëve të...

11 persona të vdekur në bregdetin shqiptar që nga fillimi i...

Që nga nisja e sezonit veror 2019 deti i ka marrë jetën 11 pushuesve vendas dhe të huaj. Viktimat kanë qenë kryesisht mbi moshën 60...

Konfrontim fizik mes mes ish nënkryetarit të KLD Çefa dhe avokatit...

Incidenti ndodhi në zonën e ish bllokut në Tiranë Një sherr, që ka nisur për një proces gjyqësor ka përfunduar me përplasje fizike mes ish...

Rama nuk ndalet në aksionin kundër vjedhjes së energjisë

Kryeministri Rama e ka nisur të dielën i fokusuar tek operacioni në shkallë vendi kundër hajditëve të energjisë elektrike, duke theksuarkëtë radhë se “më...