Veliaj: Meta do shkarkohet me ceremoni, është i izoluar nga SHBA...

Kryebashkiaku Veliaj sqaroi prishjen e marrëdhënieve me LSI-në dhe daljen nga koalicioni, ndërsa u ndal edhe te nisma e shumicës për shkarkimin e Presidentit...

Sa është dalja në zgjedhjet lokale në Shqipëri deri në ora...

30.06.2019 Qarku i Vlorës deri në orën 14:00 ka pasur një mesatare rreth 10% të votuesve. Më konkretisht në Bashkinë e Vlorës 9.97 %, Selenica 7.46...

Rama: Të hënën gati për dialog me Bashën, nuk kam asnjë...

Kryeministri Edi Rama deklaroi në “Vizion Plus” se pasi të ketë bërë votimet e 30 qershorit dhe të ketë marrë gjithë bashkitë është gati...

Milo: Nuk jemi të aftë të qeverisim

2019-07-12Milo: Nuk jemi të aftë të qeverisim Kryetari i Partisë Demokracia Sociale, ish-ministri i Jashtëm Paskal Milo deklaroi në emisionin Open të Eni Vasilit se...

Mbi 21.6% votuan në zgjedhjet vendore pa opozitën në Shqipëri

01/07/2019     Sipas Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, pjesëmarrja e qytetarëve në votim në zgjedhjet vendore të 30 qershorit në Shqipëri është 21.6% e përkthyer në numër...

11 persona të vdekur në bregdetin shqiptar që nga fillimi i...

Që nga nisja e sezonit veror 2019 deti i ka marrë jetën 11 pushuesve vendas dhe të huaj. Viktimat kanë qenë kryesisht mbi moshën 60...

Vazhdon katrahura e lushnjarit me tre fëmijë

2019-09-01 Vazhdon katrahura e lushnjarit me tre fëmijë, askush nuk i ndihmoi. Bëhet fjalë për Niko Trinin, të cilin bashkëshortja e braktisi me tre fëmijë,...