Meta: Nuk kam frikë nga reforma në drejtësi

Presidenti Ilir Meta deklaroi sot se “nuk kam frikë nga reforma në drejtësi, por prej tre vitesh nuk kemi asnjë anëtarë të Gjykatës Kushtetuese”. “E...

Meta njofton datën e re të zgjedhjeve vendore, 13 tetor 2019...

Presidenti Ilir Meta në konferencën e veçantë të shtypit të paralajmëruar pak më herët njoftoi gjithë publikun me dekretin e ri të datës së...

Policia maqedonase në Qafë Thanë zhvat udhëtarët nga Shqipëria (Video)

Policia kufitare e Maqedonisë së Veriut në Qafë-Thanë iu merr para udhëtarëve nga Shqipëria. Një fenomen i tillë vazhdon prej kohësh, dhe sipas burimeve...

Kryemadhi paralajmëron kolaps ekonomik: Shqiptarët do mbeten pa rroga

Kur na ndajnë vetëm pak orë nga vendimi i KE-së për çeljen e negociatave, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi fajëson qeverinë në rast se...

Edhe Shqipëria nuk merr pjesë në Samitin në Bosnjë, solidarizohet me...

2019-07-08   Tiranë, 7 korrik – Ministri i angazhuar për Evropë dhe Punë të Jashtme, Gent Cakaj, kumtoi se Shqipëria nuk do të marrë pjesë në...

Celulë terroriste iraniane në Shqipëri, po planifikonin sulme (FOTO)

Në Shqipëri është zbuluar një celulë terroriste e përbërë nga iranianë që kishin planifikuar të kryenin sulme terroriste kundër komunitetit të muxhahedinëve, që janë...

‘Shqipëria voton sot si asnjëherë më parë ‘, BBC artikull për...

30/06/2019     “Shqipëria zhvillon sot zgjedhjet, si asnjë herë tjetër, që nga 1990 e gjysmë shekulli i komunizmit”, kështu e nis artikullin, BBC për situatën sot...

Shkencëtari shqiptar, një lajm i mirë për sëmundjen e kancerit

Intervista/ Bashkim Ziberi, shqiptari që është pjesë e ekipit të shkencëtarëve që luftojnë kancerin në SHBA. Ai thotë për “Shekulli”-n se në shtator pritet...

FOTO: Krisma armësh në Tiranë, humbin jetën dy të rinj

Tirana është tmerruar mbrëmjen e sotme nga krismat e armëve. Rreth orës 20:00 janë dëgjuar të shtëna armësh në lulishten “1 Maji” pranë ish Ekspozitës...

500 shtëpitë e para do të ndërtohen në Laç nga Erdogani

Në Laç do të nisë shembja e godinave të cilat kanë rezultuar të pabanueshme për shkak të tërmetit. Kryeministri i vendit, Edi Rama deklaroi sot...