Takohen në Novi Sad, Rama, Vuçiqi e Zaevi. Diskutojnë për mini-shengenin...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka mbërritur sonte në Novi Sad, ku është takuar në një darkë zyrtare me presidentin serb Aleksandar Vuçiq dhe...

Bizneset shqiptare, më indiferentët ndaj heqjes së tarifave të roamingut në...

Nga 1 korriku 2019 kemi nisur të paguajmë çmime më të ulta të shërbimeve roaming në vendet e Ballkanit Perëndimor. Kjo do të thotë...

Rama pas takimit me Merkelin, optimist në përkrahjen e Gjermanisë për...

Kryeministri Edi Rama është prononcuar pas takimit që zhvilloi në Berlin me kancelaren gjermane, Angela Merkel. Duke ruajtur konfidencialitetin formal të takimit, Rama tha vetëm...

GAREVSKI: Alarmi për cunamin, thuajse e pamundur

Profesori i njohur për Sizmikën dhe Tërmetet nga Maqedonia e Veriut, Mihail Garevski, qetësoi të gjithë shqiptarët, por edhe të gjithë vendet pranë Detit...

Arsyeja pse Greqia e sulmoi Shqipërinë më 1949 u mësua në...

70 vite më parë, më 2 gusht të 1949, Greqia sulmoi kufijtë juglindorë të Shqipërisë duke vrarë mbi 100 ushtarë dhe oficerë që luftuan...

Rama kërkon inspektim të detajuar të çdo pallati

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pas anulimit të vizitës në New York mblodhi qeverinë në mesnatë, për të bërë bilancin e dëmeve. Në fjalën e...

Bashkimi Europian: Zgjedhjet e 30 qershorit të qeta dhe të rregullta

02.07.2019 Bashkimi Europian komentoi zyrtarisht zgjedhjet lokale të 30 qershorit nëpërmjet një deklarate të zëdhënëses Maja Kocijancic. Brukseli zyrtar deklaron se ndonëse procesi u zhvillua...

Veliaj: Këto zgjedhje janë për qytetin tonë (Video)

Kandidati i PS për një mandat të dytë në bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj i shoqëruar nga bashkëshortja ka votuar në qendrën e vendosur...

Anije luftarake italiane e fundosur në Gjirin e Sarandës

Fation Plaku, fotograf nga Tirana, ka realizuar një fotografi në Gjirin e Sarandës, ku nga lartësia, shihet e fundosur një anije luftarake italiane. “Anije luftarake...

Kryeministri dekoron profesorin e violinës, Robert Papavrami

Gjatë një ceremonie të zhvilluar në Sallën e Hartave, në Kryeministri, shefi i qeverisë, Edi Rama, ka dekoruar profesorin e njohur të violinës, Robert...