Rikthehet protestuesi epik i Laçit (Foto)

Ai është pa asnjë dyshim protestuesi më i veçantë në Shqipëri. Po flasim për 55-vjeçarin Dilaver Nela nga Laçi. Nuk i përket asnjë shoqate dhe...

Rama takon djalin nga Kosova që ruan ndërtesën e Kombeve të...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, po qëndron për vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku po merr pjesë në mbledhjen e 74-të të...

Asnjëri në Shqipëri! Ja dhjetë tërmetet më të mëdha të regjistruara...

Ky tërmet vrau 1655 njerëz, plagosi 3000 dhe zhvendosi dy milion banorë. Ajo i shkaktoi dëme Kilit në mbi 550 milion dollarë amerikanë, ndërsa...

Rama kërkon inspektim të detajuar të çdo pallati

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pas anulimit të vizitës në New York mblodhi qeverinë në mesnatë, për të bërë bilancin e dëmeve. Në fjalën e...

Si ishte aeroporti i Vlorës në vitet 1914-1916 dhe në vitet...

Shqipëria ka një histori relativisht të hershme të transportit civil e ushtarak ajror. Fluturimet e para janë realizuar në Shqipëri për qëllime ushtarake, e...

Shqipëria me numër të dyfishuar të turistëve gjatë këtij sezoni veror

17/09/2019 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë prezantimit të projektit për aeroportin ndërkombëtar të Vlorës, ka nënvizuar se Shqipëria është kthyer në një atraksion të...

Rama pas takimit me Merkelin, optimist në përkrahjen e Gjermanisë për...

Kryeministri Edi Rama është prononcuar pas takimit që zhvilloi në Berlin me kancelaren gjermane, Angela Merkel. Duke ruajtur konfidencialitetin formal të takimit, Rama tha vetëm...

“Der Standard”: Në Shqipëri po mbyllen mediat kritike

Gazeta austriake “Der Standard” raporton mbi kritikat e BE ndaj qeverisë Rama për lirinë e shtypit. Këto kritika u shprehën në një konferencë të...

IFIMES: Shkatërrimi i dyshes Thaçi – Rama do të mundësonte fillimin...

Instituti slloven, IFIMES, përveç zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë, ka bërë një analizë edhe rreth vendimit të fundit të sekretarit të Shtetit Amerikan, Mike...

Prokuroria kërkon 12 vite burg për ish ministrin Saimir Tahiri

Prokuroria e Krimeve të Rënda në Tiranë ka kërkuar 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Pretenca e tre prokurorëve të Prokurorise...