Gjashtë të lënduar pas daljes nga rruga të automjetit drejt Kodrës...

Gjashtë të rinj janë lënduar gjatë daljes së automjetit nga korsia, në rrugën Tetovë-Kodra e Diellit tek fshati Lisec. Policia e Tetovës informoi se...

Pendarovski: Afera “Reket” të zbardhet tërësisht

Presidenti, Stevo Pendarovski sot nga hapësirat e Odës ekonomike ka folur për zhvillimin ekonomik të vendit dhe sfidat e kompanive në vend, duke thënë...

Gruevski në shoqëri të modeles atraktive, plas gallata në rrjetet sociale...

11:30:15    2019-07-12 Ish-kryeministri azilant, Nikolla Gruevski është parë në shoqëri të një brune atraktive pasi që i njëjti kishte qenë mysafir në një aheng biznesi...

Banorët e Lubotenit: Shteti na bën presion për ta braktisur fshatin

Këto pamje nuk janë nga konflikti i vitit 2001, por janë filmuar mëngjesin e sotëm. Banorët shqiptarë të Lubotenit të Shkupit sot janë zgjuar...

Nikolla Gruevski për “Die Presse”: Beteja e Kumanovës nuk ishte konflikt...

Në një intervistë për të përditshmen austriake "Die Presse", kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski, ka folur për zhvillimet e fundit në Maqedoni, lidhur me protestat...

Besian Mehmeti, arkitekti i shkollës më të bukur në Maqedoni (Foto)

Arkitekti i ri shqiptar nga Tetova, Besian Mehmeti, është arkitekti i shkollës më të bukur në Maqedoni. kjo shkollë është ndërtuar në Shkup dhe...

Dëshmi të reja për rastin “Monstra”

01/07/2019     Në Gjykatën Penale sot do të vazhdojë dëgjimi i dëshmitarëve të tjerë lidhur me rastin “Monstra”, të vrasjes së pesëfishtë në liqenin e Smilkovës,...

Ziadin Sela: Dje Agimi, sot Talati, kreu i ASH-së reagon pas...

25/02/2019   Kryetari i Aleancës për Shqiptarët (ASH), Ziadin Sela ka reaguar pas dështimit të seancës për heqjen e imunitetit të deputetit të VMRO-DPMNE-së, Trajko Veljanovski,...

Skandal përgjimi me sekretarin gjeneral të Qeverisë së Zaevit, ja çfarë...

29/06/2019     Një skandal i ri përgjimi ka përfshirë Qeverinë e Maqedonisë së Veriut. Protagonist i këtij përgjimi ka qenë sekretari i përgjithshëm i Qeverisë aktuale,...

Ministrat e rinj të kabinetit qeveritar, ja biografia e tyre

24/06/2019     Me ndryshimet e reja në përbërjen qeveritare, kryeministri Zoran Zaev përveç udhëheqjes me ekzekutivin, do të udhëheq  edhe me Ministrinë e financave, ndërsa ministri...