Edhe 30 ditë paraburgim për Katica Janevën

Edhe 30 ditë paraburgim për ish prokuroren special Katica Janeva. Vendimin e mori para pak çastesh Gjykata Penale, raporton gazeta LAJM. Janeva ndodhet në...

Vëllai i El Chekës: Kemi përkrahje të madhe ndërkombëtare (Video)

Blerim Ahmedi, vëlla i Sheqerim Ahmedit i njohur si El Cheka, apelon te gjithë qytetarët që masovikisht të përkrahin protestën e radhës të paralajmëruar...

Kosova ka argumente për ta paditur Maqedoninë për vrasjen e Begut...

Vendet e Ballkanit kanë strategji të njëjtë veprimi, kanë të njëjtat politika të ndjekura nga politikanët që zakonisht në këto vende janë të korruptuar,...

22 vite nga ngjarjet e përgjakshme në Gostivar duke mbrojtur flamurin...

14:54:05     2019-07-09 Sot (9 korrik) mbushen 22 vite nga ngjarjet e përgjakshme të Gostivarit. Tradicionalisht, në këtë ditë përkujtohen dëshmorët. Sot, duke filluar nga ora...

Zaev: Bllokada e BE-së rrezikon zbatimin e Marrëveshjes së Prespës

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev paralajmëroi se vendimi i BE-së për mosdhënien e datës për fillimin e negociatave rrezikon zbatimin e Marrëveshjes...

Zaev: Në rastin e Tomor Morinës do të respektohet ligji

Me kërkesë të Prokurorisë, një gjyqtar i procedurës paraprake ka vendosur 30 ditë paraburgim ndaj ish pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina,...

Sela: Koalicioni me LSDM-në i rrezikshëm, Zaev tradhëtoi shqiptarët (VIDEO)

Kreu i ASH-së, Ziadin Sela, në emisionin e sontëm “Studio e Hapur” në TV SHENJA tha se koalicioni parazgjedhor i partive shqiptare me LSDM-në...

Aksidenti bllokon udhëkryqin te Gjykatat në Shkup (Foto)

Udhëkryqi më i frekuentuar në Shkup për rreth dy orë ka mbetur pjesërisht i bllokuar. Një aksident trafiku mes dy makinave, njera e tipit...

Serwer: Qeveria ti përkushtohet hetimit fer të rastit “Reket”

  2019-08-13   Analisti amerikan, Daniel Serwer ka komentuar rastin “Reket”, i cili dridhi themelet e Maqedonisë së Veriut.   Në një prononcim për MIA-në, analisti politik theksoi se...

Pendarovski: Maqedonia e Veriut mund të ballafaqohet me situata turbulente

  2019-09-05   “Situata e sigurisë në vend është stabile. Nuk ka indikacione nga brenda dhe jashtë që të rrezikojnë integritetin dhe sovranitetin e Republikës së Maqedonisë...