Sela: Kthehu rini, ta bëjmë bashkë ndryshimin (VIDEO)

“Kthehu është amaneti i cdo prindi kur ka përcjellë fëmijët. Ne sot përcjellim këtë amanet dhe porosi ndaj rinsië sonë ndaj gjithë atyre rinistëve...

Dedaj: Ekstradimi i Morinës rrezikon marrëdhëniet Shkup- Prishtinë

Serbia edhe zyrtarisht ka dërguar kërkesë për ekstradimin e ish-ushtarit të UÇK-së, Tomor Morina, i cili u arrestua ditë më parë në pikën kufitare...

Gruevski në shoqëri të modeles atraktive, plas gallata në rrjetet sociale...

11:30:15    2019-07-12 Ish-kryeministri azilant, Nikolla Gruevski është parë në shoqëri të një brune atraktive pasi që i njëjti kishte qenë mysafir në një aheng biznesi...

DW: Ballkani Perëndimor në pritje

Analiza e Dojçe Veles për samitin e Bashkimit Evropian me vendet e Ballkanit Perëndimor në Poloni sugjeron se Brukseli edhe më tej merret me...

Kush është Laris Gajser, gazetari që publikoi incizimet e Boki 13

Laris Gaiser, është gazetar në gazetën “La Verita”. Ai sot u paraqit si autor i lajmit ku u publikuan video incizimet ku shihen dy...

Pendarovski: Maqedonia e Veriut mund të ballafaqohet me situata turbulente

  2019-09-05   “Situata e sigurisë në vend është stabile. Nuk ka indikacione nga brenda dhe jashtë që të rrezikojnë integritetin dhe sovranitetin e Republikës së Maqedonisë...

“Luanët” e detyrojnë familjen shqiptare ta lëshojë vendlindjen!

Tre të shtëna që i shkatërruan jetën e mëparshme.   Një familje shqiptare nga Maqedonia ishte arratisur nga vendlindja, pasi mafia vendase i kishte kërkuar të...

Deputet, ish-ministër dhe biznesmenë të përfshirë në blerjen e parcelave të...

28/06/2019     Siç mësohet jozyrtarisht bëhet fjalë për përvetësim, gjegjësisht shitja e tokës shtetërore me çka është dëmtuar buxheti i Maqedonisë me mbi 2,5 milion euro.   Midis...

Këshilli i Ambasadorëve i jep mbështetje Pendarovskit

Këshilli i Ambasadorëve sot përmes një kumtese shfaqi mbështetje për qëndrimet e presidentit të shtetit Stevo Pendarovski në lidhje me rastin “Zhvatja”, për të...

Blegtorët të pafuqishëm: shteti ka lejuar një masakër ndaj lopëve

14:32:26             2016-06-30         Disa muaj pas paraqitjes së sëmundjes “Gungat e lëkurës” ende nuk ka vaksinë. Kafshët vdesin nëpër malet, por...