Edhe 30 ditë paraburgim për Katica Janevën

Edhe 30 ditë paraburgim për ish prokuroren special Katica Janeva. Vendimin e mori para pak çastesh Gjykata Penale, raporton gazeta LAJM. Janeva ndodhet në...

Makron: Data për Maqedoninë e Veriut, pas reformave (VIDEO)

Presidenti francez Emanuel Makron deklarohet i gatshëm të pajtohet me fillimin e negociatave me Shkupin, vetëm nëse gjatë muajve të ardhshëm reformohet procedura e...

Konte: Mosdhënia e datës, gabim historik (VIDEO)

Italia mbështet Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë dhe vlerëson se dyja vendet janë të gatshme të fillojnë bisedimet për anëtarësim në BE, tha kryeministri...