Sela: Duraku dhe Ahmeti kanë sekrete të përbashkëta

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, tha se kryeministri Zaev po luan me intelegjencën e qytetarëve me zgjedhjen e Sadulla Durakut në krye...

Çavushoglu: Turqia pret hapa konkret në lidhje me Gylenistët në Maqedoninë...

Ministri turk i punëve të Jashtme, Mevlud Çavushoglu, në suaza të takimit me homologun e tij maqedonas Nikolla Dimitrov, ka thënë se nga qeveria...

Temperaturat tropikale mbushin plazhet e Ohrit dhe Strugës (Video)

Moti i nxehtë dhe temperaturat e larta i mbushën plazhet në Ohër dhe Strugë. Turistët dhe qytetarët freskim kërkojnë në ujërat e liqenit ku...

Dalin fotografitë: Janeva me “Boki 13”, i dyshuar për reket të...

    Fotografitë Ekskluzive ka siguruar Lider, në të cilën shihet shefja e Prokurorisë Speciale, Katica Janeva dhe më tani i dyshuari për reket Bojan Jovanovski...

Skandal përgjimi me sekretarin gjeneral të Qeverisë së Zaevit, ja çfarë...

29/06/2019     Një skandal i ri përgjimi ka përfshirë Qeverinë e Maqedonisë së Veriut. Protagonist i këtij përgjimi ka qenë sekretari i përgjithshëm i Qeverisë aktuale,...

Vuçiq ka biseduar me Zaevin dhe Ramën për samitin në Ohër...

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq sot me telefon ka biseduar me kryeministrat e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, Zoran Zaev dhe Edi Rama për takimin...

Kur më 1946 mbreti Zog nxori në shitje Mercedesin që ia...

Gazeta “Les Etoiles” ka botuar, të martën e 3 dhjetorit 1946, në faqen n°2, një lajm të marrë asokohe në gazetën britanike “The Autocar”...

Maqedoni, s’ka përparim për ligjin e Prokurorisë

Ministrja e Drejtësisë Renata Deskoska deklaroi se ka konsultime joformale midis grupeve të punës të pozitës dhe opozitës për ligjin për prokurori publike, por...

Ahmeti: Xhevat Ademi është viktimë e thashethemeve

Çështja e deputetit Xhevat Ademi më tepër është bërë problematike nga mediumet. Xhevat Ademi nuk është ai që ka bërë veprimin andaj duhet pritur...

Edi Rama e nis ditën me thënie islame (FOTO)

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, e ka filluar ditën me një një thënie të një dijetari islam. Para se të zhvillohet mbledhja e pestë e jashtëzakonshme...