Kur më 1946 mbreti Zog nxori në shitje Mercedesin që ia...

Gazeta “Les Etoiles” ka botuar, të martën e 3 dhjetorit 1946, në faqen n°2, një lajm të marrë asokohe në gazetën britanike “The Autocar”...

Shabani shpallet kryetar i BFI-së

  Mëngjesin e sotëm ka ndodhur një sulm i armatosur ndaj Bashkësisë Fetare Islame raportojnë mediet shqiptare nga Maqedonia . Një grup prej rreth 50 personave...

Evakuohet shkolla e mesme e artit “Lazar Liçenovski” në Shkup

Shkolla e mesme e artit “Lazar Liçenovski” në Shkup është evakuuar sot në mëngjes. Nxënësit dhe mësimdhënësit janë nxjerrë jashtë objektit, ndërsa në parking kanë...

Ka vdekur nëna e Katica Janevës

Mëngjesin e sotëm në Gjevgjeli, ka vdekur nëna e Prokurores Speciale, Katica Janeva. Duke u përgjigjur në pyetje të gazetarëve, prokurorja Villma Ruskoska theksoi se...

Nuhiu: Me Procesin e Budapestit deri te përballja më e mirë...

Emigracioni si fenomen çdoherë ka qenë i pranishëm dhe aktual në nivel global, por edhe në Ballkan, ndërsa procesi i Budapestit e përmban qasjen...

Ahmeti sërish mbledh kryesinë e BDI-së

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka thirrur mbledhje të Kryesisë Qëndrore të partisë e cila do të mbahet sot, e hënë...

Fatkeqësi hekurudhore në afërsi të Velesit, 14 emigrantë kanë humbur jetën

14 emigrantë humbën jetën mbrëmë në fatkeqësinë hekurudhore në afërsi të Velesit, kur treni i linjës Selanik-Beograd ka goditur grupin e emigrantëve. Tereni në...

Bajqinovci viziton kompaninë Dauti Komerc

Drejtori i përgjithshëm i kompanisë Dauti Komerc, Xhemail Dauti, në zyrat e tij ka pritur deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinofci, i cili nga...

GASHI: Kombinimi Alternativë – Aleancë do të ishte bindshëm fitues (VIDEO)

Duke folur për dukurinë e migrimit të popullatës nga vendi, Gashi tha se do të ishtë shumë i lumtur nëse do arrijnë sukses për...

GAREVSKI: Alarmi për cunamin, thuajse e pamundur

Profesori i njohur për Sizmikën dhe Tërmetet nga Maqedonia e Veriut, Mihail Garevski, qetësoi të gjithë shqiptarët, por edhe të gjithë vendet pranë Detit...