Publikohet videoja e dytë për rastin “Reket”, dëgjohet zëri i Katica...

  2019-08-09   Një video material tjetër sot është publikuar nga gazetari Laris Gajser në gazetën italiane “La Verita”. Në këtë material dëgjohet biseda mes Bojan Jovanovski...

Ziadin Sela për Arbën Xhaferin: Njerëzit e mëdhenj lindin për të...

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela, nëpërmjet një shkrimi në rrjetin social Facebook, ka përkujtuar 7 vjetorin e ndarjes nga jeta të politikanit...

KONGRESI I BDI-së, më 21 dhjetor

Kryesia Qendrore e Bashkimit Demokratik për Integrim sot vendosi që kongresi i 4-të i partisë të mbahet më 21 dhjetor në Shkup. Zëdhënësi i...

Priten protesta në Shkup për “Monstrën” dhe “Sopotin”

Këshilli Organizativ për drejtësi për të burgosurit e rastit “Monstra ” fton të gjithë që të marrin pjesë në protestë ku kërkohet që të...

Pas paralajmërimit të qeverisë, plaku i Llojanit sërish flet për kufirin...

10 vite pasi u bë i famshëm me deklaratën e tij për kufirin Llojan-Miratoc, 91 vjeçari Isen Iseni,  sërish ka folur në këtë temë,...

BDI, tërhiqet nëndega në Çellopek të Epërm?

Gjatë ditës së djeshme nëndega e BDI-së në Çellopek të Epërm ka mbajtur mledhje të jashtëzakonshme si rezulltat i mos përfilljes nga ana e...

Ratkoceri: Shqetësues fakti i largimit të të rinjve

Botuesi i gazetës “Koha” në Maqedoni, i ftuar në emisionin “Programi 200” në Alsat, vlerëson se largimi i të rinjve, por edhe i elitës...

Pse po ikën rinia nga vendi? Ja si përgjigjen të anketuarit...

Papunësia, pagat e ulëta, problemet e shumta të vendit dhe politikat e këqija, janë disa prej arsyeve që përmendin qytetarët kur flasin për largimin...

Arseni, helmi që po “vret” Llojanin (Video)

Për dallim nga shumë vendbanime që nuk kanë fare ujë për pije, në Llojan të Likovës ujë ka, por banorët kanë frikë të shfrytëzojnë....

Administratorët “përplasin” partitë në pushtet

Kështu filloi Komisioni për sistem politik ku, deputetët duhej të diskutonin për Propozim ligjin për avancimin e nëpunësve në administratë, të propozuar nga deputetët...