Han e përshëndeti votimin e Bundestagut

Komisari për zgjerim dhe politikë të fqinjësisë pranë BE-së, Johanes Han sonte e ka përshëndetur votimin e Bundestagut për fillim të negociatave me BE-në...

Fetai revoltohet me Janevën: Nuk jam e dyshuar që të më...

Prokurorja e Prokurorisë Speciale Publike Fatime Fetai ka konfirmuar shkrimet se Prokurorja Speciale Katica Janeva ka kërkuar që të kontrollohen në hyrje dhe dalje...

Dorëhiqet Atanasov, kritikon Ademin dhe Zaevin

Zv.minsitri i Arsimit Petar Atanasov ka dhënë dorëheqje nga ky post. Në një shkrim në Facebok Atanasov ka thënë se dorëheqja e tij nuk...

Grubi i përgjigjet Selës për 27 prillin (Foto)

Deputeti i BDI-së, Artan Grubi ka reaguar pas deklaratave të lideri të ASH-së Ziadin Sela se gjoja Artan Grubi ka informuar se ku ndodhet...

ASH mbështet protestat e El Çekës

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka thënë se organet e partisë do të vendosin nëse do të përkrahin protestat që i organizon...

Kryediplomati gjerman: Duhet t’jua hapim derën e BE-së

Gjermania do të vazhdoj të mbështes vendin dhe të jep kontributin e saj për vazhdimin e rrugës drejt BE-së, ndërsa vendi duhet të vazhdoj...

Taravari: Le të fitojë Vetvendosja në Kosovë, le të dalë dielli...

Nëse do të hiqnim një paralele në politikë, le të themi që gjëndja e popullit dhe insitucioneve shtetërore janë përgjigjia e analizave, dhe për...

Ky është aplikacioni për kthimin e TVSH-së, regjistroni në telefonat tuaj...

02/07/2019     Drejtoria e të Ardhurave Publike prej sot fillon zbatimin e projektit për kthimin e TVSH-së. Qytetarët për herë të parë kanë mundësi të kërkojnë...

Spiegel: Shkatërrohet miti për heroinën Katica Janeva

  2019-08-20   “Mendohej se nuk kishte mundësi të korruptohen. Autoriteti i tyre ishte simbol i sundimit të ligjit në vend. Por tani ekzistojnë dyshime se është...

Regjistrimi provë në Maqedoni në përfundim

Nesër, më 30 qershor duhet të përfundojë regjistrimi provë i popullsisë, të cilin Enti shtetëror i statistikave ka filluar ta zbatojë në 13 komuna....