Institucionet fshehin përkatësin etnike të Nënë Terezës

“Puna e Pendimit. Zoti im, po më vjen keq me gjithë zemër për të gjitha mëkatet që i kam bërë, se kam bjerrë parrisin,...

Edita Tahiri takohet me deputeten e PDSH-së Meral Feratin (Foto)

Politikania, diplomatja dhe negociatorja e njohur shqiptare Edita Tahiri morri pjesë në Shkup, në konferencën për bashkëpunimin rajonal në sferën e avancimit të barazisë gjinore...

Merkel pas Samitit: Procesi i Berlinit synon të ndihmojë miqtë e...

Pas Samitit të Ballkanit Perëndimor, kancelarja gjermane Angela Merkel është shprehur se procesi i Berlinit synon të ndihmojë miqtë e Ballkanit Perëndimor, drejt rrugës...

Gabime të shumta në përdorimin e shqipes në dëftesa

Gjuha shqipe vazhdon të ketë mangësi në përdorimin e saj. Disa dëftesa të nxënësve në grafën e nënshtetësisë e kanë të shkruar “Maqedonas/e” e...

ASH kërkon rritjen e rrogave të arsimtarëve për 7.000 denarë

Aleanca për Shqiptarët sot përmes një press konference ka mbështetur grevën e punonjësve të arsimit të paralajmëruar për ditën e hënë, duke kërkuar rritje...

Edhe shoqja e Boki 13 thirret në Prokurori për rastin “Reket”

  2019-09-02   Prezantuesja televizive, Lila Filipovska është thirrur sot në mëngjes në Prokurori për të dëshmuar për rastin “Reket”, ku i dyshuari kryesor është shoumeni Bojan...

Aeroplani me udhëtarë kthehet për në Stamboll, pasi që nuk mund...

  06/07/2019       Një aeroplan udhëtarësh nga Stambolli mbrëmë nuk ka mundur të aterojë në Shkup dhe se është detyruar që të kthehet në Turqi. Sipas portalit...

Vuçiq ka biseduar me Zaevin dhe Ramën për samitin në Ohër...

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq sot me telefon ka biseduar me kryeministrat e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, Zoran Zaev dhe Edi Rama për takimin...

Grabitje me armë si në filma në rrugën Shkup-Bllacë (Video)

Rreth 80 mijë euro janë plackitur në kazinon “Vegas” në rrugën Shkup-Bllacë. Rasti ka ndodhur më 22 nëntor rreth orës 5 të mengjesit. Në videon...

Kur më 1946 mbreti Zog nxori në shitje Mercedesin që ia...

Gazeta “Les Etoiles” ka botuar, të martën e 3 dhjetorit 1946, në faqen n°2, një lajm të marrë asokohe në gazetën britanike “The Autocar”...