“Abaz Gjuka” thuaj Ali Ahmetit të mos lejon Luboteni dhe fshatrat...

Aksionet policore në vendbanimet shqiptare tanimë si duket janë bërë “traditë” në Maqedoninë e Veriut. Sot në orët e para të mëngjesit është zhvilluar...

Shkupi më vitin 1919: 81.3% shqiptarë, 0% maqedonas, 15% bullgarë, 0.13%...

2019-09-08   Në dy dekadat e fundit të shekullit XIX, deri në vitin 1912, Shkupi ushtroi funksionin – statusin e kryeqytetit administrativ përbrenda një territori prej...

Grabitje me armë si në filma në rrugën Shkup-Bllacë (Video)

Rreth 80 mijë euro janë plackitur në kazinon “Vegas” në rrugën Shkup-Bllacë. Rasti ka ndodhur më 22 nëntor rreth orës 5 të mengjesit. Në videon...

Rasti Boki 13, PTHP ka audio dhe video inçizime

Prokuroria Themelore Publike për rastin e Bojan Jovanovski -Boki 13 dhe Zoran Milevski-Kiceec ka në dispozicion regjistrime audio dhe video, ka njoftuar prokurorja Vilma...

DW: Ballkani Perëndimor në pritje

Analiza e Dojçe Veles për samitin e Bashkimit Evropian me vendet e Ballkanit Perëndimor në Poloni sugjeron se Brukseli edhe më tej merret me...

Besnik Emini, komandanti i parë shqiptar në ARM

Besnik Emini merr detyrën komandant i brigadës së parë të makinerisë këmbësore në komandën e përbashkët operative në shtabin e përgjithshëm të Ushtrisë së...

Maqedoni, rreth 70 të vdekur në aksidente rrugore

Në 6-mujorin e parë të këtij viti, në Maqedoninë e Veriut rreth 70 persona kanë humbur jetën si pasojë e aksidenteve rrugore. Sipas autoriteteve...

Temperaturat tropikale mbushin plazhet e Ohrit dhe Strugës (Video)

Moti i nxehtë dhe temperaturat e larta i mbushën plazhet në Ohër dhe Strugë. Turistët dhe qytetarët freskim kërkojnë në ujërat e liqenit ku...

“Fshesa”, Zaevi nuk tregon se 20 funksionarët e shkarkuar janë të...

2019-07-18  Kryeministri Zoran Zaev dje me pompozitet të madh paralajmëroi shkarkimet e drejtorëve që nuk kanë realizuar rezultate, megjithatë në listën e të përmendurëve nga...

Një milionë euro subvencione për mbështetje të qytetarëve për ngrohje ekonomike...

09.02.2019 Banorët e Shkupit të cilët dëshirojnë të transferohen në ngrohje ekologjike  dhe do të zgjedhin për ta ndërruar sistemin e vjetër të derivateve të...