Mickoski, habitë me deklaratën e tij për shqiptarët

16/09/2019 Lideri i VMRO-së, Hristijan Mickoski ka theksuar se do të luftojë për të gjithë qytetarët, përfshirë edhe shqiptarët në të gjitha vatrat e tyre...

Muki reagon ndaj deklaratës së Mickoskit për shqiptarët

16.09.2019 Nënkryetari i LSDM-së, Muhamet Zekiri ka reaguar ndaj deklaratave të liderit të VMRO-së, Hristijan Mickoski për shqiptarët në Maqedoninë e Veriut, njofton agjencia e...

Taravari: Le të fitojë Vetvendosja në Kosovë, le të dalë dielli...

Nëse do të hiqnim një paralele në politikë, le të themi që gjëndja e popullit dhe insitucioneve shtetërore janë përgjigjia e analizave, dhe për...

Izet Mexhiti u zgjodh kryetar i degës së BDI në Çair

Izet Mexhiti sot është zgjedhur kryetar i Degës së BDI-së në Çair. Në Kuvendin Zgjedhor të BDI në Çair, Mexhiti ishte kandidat i vetëm i...

Kurti: Fatet në Ballkan i kemi të ndërlidhura

Fatet në Ballkan i kemi të ndërlidhura, ndërsa Ballkani nuk mund të ketë qetësi pa u trajtuar drejtësisht shqiptarët kudo që jetojnë. Edhe kur...

Një alpinist nga Maqedonia e Veriut e ka humbur jetën në...

Një alpinist nga Maqedonia e Veriut e ka humbur jetën në malin Olimp në Greqi, pasi kishte rënë në humnerë, me siguri pasi që...

Meta: Propaganda e ka kapur për fyti Shqipërinë

Në ditën ndërkombëtare të demokracisë, Presidenti shqiptar Ilir Meta ka dalë me porosi për mazhorancën qeverisëse, të cilën e vlerëson si pakicë e papërgjegjshme...

Zaev: Nuk kam thënë se Janeva do lëshohet në burg shtëpiak

Kryeminstri Zoran Zaev ka demantuar deputetin e VMRO – DPMNE-së Antonio Milloshoski, i cili dje akuzoi Zaevin se në takimin e liderëve kishte thënë...

Dënohet me 20 muaj burgim personi që kërcënoi Haradinajn

Gjykata Themelore në Prishtinë ka shpallur fajtor Bedri Elshanin me akuzën se në vitin 2018 kishte kërcënuar kryeministrin në detyrë të Kosovës, Ramush Haradinaj...

Deutsche Welle: Hapje të negociatave për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë,...

Deputeti socialdemokrat gjerman, Christian Petry, ka thënë për Deutsche Welles, se partia e tij është duke finalizuar kompromisin me kristiandemokratët dhe kristiansocialët për hapjen...