Urdhërarrest për Isa Mustafën dhe dy djemtë e tij [foto]

Disa të rinj kanë nisur në sheshin “Nëna Terezë” shpërndarjen e një letre, në të cilën është vënë logoja e Policisë së Kosovës, e...

Haki Abazi: Milaim Zeka të tregoj përse u festua në Suedi,...

Edhe 24 orë pas intervistës së ish kryespiunit shqiptar, Fatos Klosi në Kosovë vazhdojnë debatet. Kryesisht analistët dhe njerëzit e kohës ndalen të zbardhja...

Vajzat binjake të Vjosa Osmanit, mbi 40 mijë euro para të...

Lidhja Demokratike e Kosovës pritet që në zgjedhjet e 6 tetorit të garojë me Vjosa Osmanin për kryeministre. E kjo e fundit, muaj më parë...

Senatorët amerikanë thonë se duhet sakrificë për marrëveshjen finale Kosovë-Serbi

Në Prishtinë kanë qëndruar senatorët amerikanë, Chris Murphy dhe Ron Johnson. Baskë zhvilluan takime me përfaqësues politikë në Kosovë dhe temë kyçe ishte normalizimi...

Shqiptari nga Kosova, që mban rekordin botëror të kujtesës

Idriz Zogaj, shqiptar nga Kosova që jeton në Suedi, prej vitesh merret me sportin e kujtesës, merr pjesë në kampionate botërore, ka fituar shumë...

Rrëfimi i holandezit për Rahovecin dhe krimet e serbëve

26.06.2019 Gjeneral holandez i KFOR-it, Ton Van Loon, në një rrëfim ekskluziv për Klan Kosova ka treguar se si e pa qytetin ku duhej të...

Mbyllen dyqanet dhe barnatoret në veri të Kosovës

01.07.2019 Prishtinë, 1 korrik – Të gjitha dyqanet në katër komunat në veri të Kosovës të banuara me shumicë serbe, sot në mëngjes mbetën të mbyllura, në...

Haradinaj, diasporës: S’ju duam vetëm për paratë që na sillni, por...

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj teksa ka organizuar pritje për bashkatdhetarët tanë që jetojnë në diasporë, tha se Kosova është me fat që dashuria...

Fajon: Mosliberalizimi i vizave për Kosovën është padrejtësi e BE-së

Eurodeputetja Tanja Fajon ka thënë se është e papranueshme që Bashkimi Evropian të mos ia heqë vizat Kosovës, pavarësisht plotësimit të të gjitha kritereve...

Zaev premton se do ta mbështesë idenë e Kurtit për rrugën...

Qeveria e Maqedonisë së Veriut është e gatshme që të bashkëpunojë me Republikën e Kosovës për ndërtimin e rrugës Tetovë-Prizren, ashtu siç është e...