Shala i shkruan Bekteshit: Hiqni barrierat, në të kundërtën masa reciprociteti

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala i bënë edhe një paralajmërim ministrit të Ekonomisë të vendit tonë Kreshnik Bekteshit. Këtë here Shala i...

Kurti shpalos planin për ta ndaluar invazionin ruso-serbë në Ballkan

05/02/2019   Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti deklaroi se egziston një përpjekje për ndaluar invazionin serbo rus në rajonin e Ballkanit.   Në emisionin “A”, I cili...

Zaev premton se do ta mbështesë idenë e Kurtit për rrugën...

Qeveria e Maqedonisë së Veriut është e gatshme që të bashkëpunojë me Republikën e Kosovës për ndërtimin e rrugës Tetovë-Prizren, ashtu siç është e...

Fitorja e Albin Kurtit në Kosovë do të dridh strukturat e...

Anketat e para të realizuara pas shpalljes së zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë, tregojnë se Lëvizja Vetëvendosje është partia me rejtingun më të lartë....

Kurti jep tri arsye pse duhet shkuar menjëherë në zgjedhje

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka renditur tri arsye pse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, duhet të thërrasë menjëherë partitë për të caktuar datën...

Të mërkurën fillon zyrtarisht fushata zgjedhore në Kosovë

Fushata zgjedhore për zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit zyrtarisht do të fillojë pasnesër, më 25 shtator, dhe do të zgjasë 10 ditë. Në...

Ambasada e SHBA-së në Prishtinë: Nuk mbështesim askënd në zgjedhjet parlamentare

Ambasada e SHBA-së në Kosovë porositi se Uashingtoni zyrtar nuk ka kurrfarë preferenca dhe nuk mbështet asnjë parti ose kandidat në zgjedhjet parlamentare të...

Shqiptari nga Kosova, që mban rekordin botëror të kujtesës

Idriz Zogaj, shqiptar nga Kosova që jeton në Suedi, prej vitesh merret me sportin e kujtesës, merr pjesë në kampionate botërore, ka fituar shumë...

IFIMES: Shkatërrimi i dyshes Thaçi – Rama do të mundësonte fillimin...

Instituti slloven, IFIMES, përveç zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë, ka bërë një analizë edhe rreth vendimit të fundit të sekretarit të Shtetit Amerikan, Mike...

BIA serbe qëndron pas sulmit në Konsullatën e Kosovës në Kopenhagë

Mëngjesin e së mërkurës është sulmuar Konsullata e Republikës së Kosovës në Kopenhagë, në Mbretërinë e Danimarkës si dhe është dëmtuar Stema e Shtetit...