Ambasada e SHBA-së në Prishtinë: Nuk mbështesim askënd në zgjedhjet parlamentare

Ambasada e SHBA-së në Kosovë porositi se Uashingtoni zyrtar nuk ka kurrfarë preferenca dhe nuk mbështet asnjë parti ose kandidat në zgjedhjet parlamentare të...

Shala i shkruan Bekteshit: Hiqni barrierat, në të kundërtën masa reciprociteti

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala i bënë edhe një paralajmërim ministrit të Ekonomisë të vendit tonë Kreshnik Bekteshit. Këtë here Shala i...

Shala kërcënon Shkupin: Nëse aplikohen barriera do vendosim reciprocitet

Ministri i Tregëtisë dhe Industrisë (MTI), Endrit Shala ka paralajmëruan Maqedonisë se nëse vazhdon të aplikoj barriera do të jenë të detyruar të vendosen...

Kushti i VV-së për të bërë koalicion me LDK-në

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri, Boiken Abazi, ka thënë përmes Facebook se koalicioni VV-LDK, i ka të gjitha mundësitë t’i fitojë mbi 50%...

Haki Abazi: Milaim Zeka të tregoj përse u festua në Suedi,...

Edhe 24 orë pas intervistës së ish kryespiunit shqiptar, Fatos Klosi në Kosovë vazhdojnë debatet. Kryesisht analistët dhe njerëzit e kohës ndalen të zbardhja...

Ja kush janë financuesit e Lëvizjes Vetëvendosje!

Anëtari i lartë i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Zaimi ka zbuluar detaje lidhur me financimin e partisë së tyre. Ai ka theksuar se Vetëvendosja është...

Thaçi takon Reekerin dhe Palmerin, ritheksohet mbështetja e SHBA-së për Kosovën...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot në Nju Jork, Ndihmës Sekretarin e SHBA-së, Philip Reeker, dhe të dërguarin e posaçëm të SHBA-së...

BIA serbe qëndron pas sulmit në Konsullatën e Kosovës në Kopenhagë

Mëngjesin e së mërkurës është sulmuar Konsullata e Republikës së Kosovës në Kopenhagë, në Mbretërinë e Danimarkës si dhe është dëmtuar Stema e Shtetit...

Haradinaj po ua prish planet serbëve, ja për çka bëhet fjalë?!

    2019-07-28 Deputeti i AAK-së, Muharrem Nitaj theksoi se ka qenë i qëlluar vendimi i Ramush Haradinajt për t’u tërhequr nga posti i kryeministrit dhe në...

Shqiptari nga Kosova, që mban rekordin botëror të kujtesës

Idriz Zogaj, shqiptar nga Kosova që jeton në Suedi, prej vitesh merret me sportin e kujtesës, merr pjesë në kampionate botërore, ka fituar shumë...