Shtatorja e Adem Jasharit merr formë (Foto)

Shtatorja e komandantit legjendar, Adem Jashari ka hyrë në procedurën e realizimit të shtatores në argjilë për të vijuar pastaj në bronz, informon Shenja.

Lista e kandidatëve për deputetë e koalicionit nga AAK-PSD, i pari...

  2019-09-07   Koalicioni AAK-PSD ka dorëzuar listën për deputetë të cilës i prinë Ramush Haradinaj, i nominuar edhe për postin e kryeministrit, nëse kjo parti do...

Fajon: Mosliberalizimi i vizave për Kosovën është padrejtësi e BE-së

Eurodeputetja Tanja Fajon ka thënë se është e papranueshme që Bashkimi Evropian të mos ia heqë vizat Kosovës, pavarësisht plotësimit të të gjitha kritereve...

Haradinaj po ua prish planet serbëve, ja për çka bëhet fjalë?!

    2019-07-28 Deputeti i AAK-së, Muharrem Nitaj theksoi se ka qenë i qëlluar vendimi i Ramush Haradinajt për t’u tërhequr nga posti i kryeministrit dhe në...

Ambasada amerikane: Kosova e Serbia të punojnë ngushtë e shpejtë, drejt...

Në këtë kumtesë thuhet se në Prishtinë, Grenell ka takuar presidentin Hashim Thaçi, dhe krerët e partive politike, Albin Kurtin, Isa Mustafën, Vjosa Osmanin,...

Qytetarët kanë pritje të mëdha nga Qeveria Kurti (Video)

Drejtësi, përparim dhe zhvillim ekonomik. Këto janë tre shtyllat kryesore për të cilat qytetarët kanë pritjet më të mëdha nga Qeveria e re dhe...

Thaçi: Hajde flasim në interes të Kosovës

Kryetari i PDK-së, Hashim Thaçi është shprehur se është gati për dialogun me VLAN-in, me qëllim që institucionet të mund të themelohen sa më...

Kurti fton Thaçin të caktojë datën e zgjedhjeve

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një konferencë për media të shtunën, tha se Kosova po vuan pasojat e votimit të Gjykatës Speciale...

Kurti: Serbisë do i kërkoj borxhin, do korrigjojmë demarkacionin me Malin...

Kreu i VV-së, Albin Kurti, ka deklaruar se nuk do të nxitojë të bëjë marrëveshje me Serbinë, por është gati për një dialog me...

Urdhërarrest për Isa Mustafën dhe dy djemtë e tij [foto]

Disa të rinj kanë nisur në sheshin “Nëna Terezë” shpërndarjen e një letre, në të cilën është vënë logoja e Policisë së Kosovës, e...