Vlora Dumoshi: Jam gruaja më e votuar në Prishtinë

Kandidatja për deputete nga radhët e LDK’së, Vlora Dumoshi, përmes një postimi në llogarinë e saj në Facebook, po e konsideron vetën si femra...

IFIMES: Ja kush do t’i fitoj zgjedhjet në Kosovë (Dokument)

IFIMES ka përgatitur një analizë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Republikën e Kosovës. Sipas këtij hulumtimi situata në skenën politike dhe orientimi i...

Haki Abazi: Milaim Zeka të tregoj përse u festua në Suedi,...

Edhe 24 orë pas intervistës së ish kryespiunit shqiptar, Fatos Klosi në Kosovë vazhdojnë debatet. Kryesisht analistët dhe njerëzit e kohës ndalen të zbardhja...

Mujaj që sot aderoi në PDK, para dy javësh i ishte...

Profesori universitar Hasan Mujaj, i cili para dy javësh ishte prezantuar si aderim në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, sot ka aderuar në Partinë...

Elezi i Hanit

Muhabeti vlon nëpër çajtore kur miq e qytetarë përplasen për historinë e Hanit të Elezit. Dikush, pasi çon një gllënjkë të nxehtë çaji, ngulmon...

Shtatorja e Adem Jasharit merr formë (Foto)

Shtatorja e komandantit legjendar, Adem Jashari ka hyrë në procedurën e realizimit të shtatores në argjilë për të vijuar pastaj në bronz, informon Shenja.

Tages-Anzeiger shkruan për Albin Kurtin: Një kryengritës kundër hajdutëve (Foto)

Media zvicerane Tages-Anzeiger në një shkrim për liderin e Vetëvendosjes Albin Kurti ka shkruar se ai është një kryengritës që po lufton kundër hajnave...

“E kam vrarë gruan” – pasi kreu krimin Bajram Veliaj i...

E pritën me qejf muajin gusht për të ardhur në vendlindje. Erdhën të lumtur si krejt bashkatdhetarët e tjerë. Çifti Velija morën rrugë nga...

E DHIMBSHME. Fiqerete Lala vdiq gjatë ceremonisë së varrimit të 8...

Një tjetër anëtare e familjes Lala ka ndërruar jetë. Viktima është Fiqerete Lala dhe kjo humbje e çon në 9 numrin e anëtarëve që...

Nga 1 tetori kosovarët nuk kanë nevojë të shkojnë në Shkup...

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, përmes një video ka bërë të ditur se nga data 1 tetor qytetarët e Kosovës...