Kurti: Thaçi s’ka numra, kërkon qeveri gjithëpërfshirëse

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka kundërshtuar çdo tendencë të ndërhyrjes nga ndërkombëtaret, në mënyrë që të zgjidhet kriza institucionale në Kosovë. Duke folur...

Albin Kurti: E shpëtuam Republikën nga kapja

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, pas numërimit të 80 për qind të votave në një intervistë ekskluzive për T7 ka deklaruar se VV...

Shala kërcënon Shkupin: Nëse aplikohen barriera do vendosim reciprocitet

Ministri i Tregëtisë dhe Industrisë (MTI), Endrit Shala ka paralajmëruan Maqedonisë se nëse vazhdon të aplikoj barriera do të jenë të detyruar të vendosen...

Katrugalos: Prita qëndrim më koherent nga Evropa për Maqedoninë Veriore

Prita qëndrim më koherent dhe më bujari të Evropës ndaj Maqedonisë Veriore, thotë ministri grek i Punëve të Jashtme Jorgos Katrualos, në një intervistë...

Kushti i VV-së për të bërë koalicion me LDK-në

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri, Boiken Abazi, ka thënë përmes Facebook se koalicioni VV-LDK, i ka të gjitha mundësitë t’i fitojë mbi 50%...

Kosova dhe Maqedonia e Veriut përpiqen të gjejnë zgjidhje për barrierat...

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala është takuar sot në Prishtinë me ministrin e Ekonomisë së Maqedonisë së Veriut, Kreshnik Bekteshi për mundësinë...

Halil Kastrati: Vetëm sot u nisën 60 shtëpi të reja (Foto)

Na prifte e mbara dhe perhajr ju kofte 😊 Vetem sot u nisen 60 shtepi te reja Para disa muajve ne patem nenshkruar memorandum bashkepunimi me komunen...

21 vite nga rënia e Ismet Jasharit-Komandant Kumanovës

U bënë 21 vite të rënjes heorike të njërit ndër komandantët më emblematikë të UÇK-së, Ismet Jashari me shokë dhe përvjetori i 21-të i...

Kusari-Lila: LDK mund të ketë dëshira, por mundësitë dhe realitetet janë...

Kryetarja e Alternativës dhe deputetja e zgjedhur në listën e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila është shprehur e zhgënjyer nga pozicioni i LDK-së për të...

Fajon: Mosliberalizimi i vizave për Kosovën është padrejtësi e BE-së

Eurodeputetja Tanja Fajon ka thënë se është e papranueshme që Bashkimi Evropian të mos ia heqë vizat Kosovës, pavarësisht plotësimit të të gjitha kritereve...