Mujaj që sot aderoi në PDK, para dy javësh i ishte...

Profesori universitar Hasan Mujaj, i cili para dy javësh ishte prezantuar si aderim në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, sot ka aderuar në Partinë...

Elezi i Hanit

Muhabeti vlon nëpër çajtore kur miq e qytetarë përplasen për historinë e Hanit të Elezit. Dikush, pasi çon një gllënjkë të nxehtë çaji, ngulmon...

Koalicione për mbijetesë

Partitë politike në Kosovë tashmë ka kohë që kanë nisur diskutimet dhe shqyrtimin e mundësive për koalicione të mundshme për zgjedhjet e parakohshme parlamentare...

Kushti i VV-së për të bërë koalicion me LDK-në

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri, Boiken Abazi, ka thënë përmes Facebook se koalicioni VV-LDK, i ka të gjitha mundësitë t’i fitojë mbi 50%...

E DHIMBSHME. Fiqerete Lala vdiq gjatë ceremonisë së varrimit të 8...

Një tjetër anëtare e familjes Lala ka ndërruar jetë. Viktima është Fiqerete Lala dhe kjo humbje e çon në 9 numrin e anëtarëve që...

Gjermania: Nuk ka ndryshim të kufijve në Ballkan

Ambasadori gjerman në Serbi, Heinz Wilhelm tha sot se vënia në pikëpyetje e kufijve të Ballkanit Perëndimor është e papranueshme. Wilhelm, duke iu përgjigjur pyetjeve...

Fitorja e Albin Kurtit në Kosovë do të dridh strukturat e...

Anketat e para të realizuara pas shpalljes së zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë, tregojnë se Lëvizja Vetëvendosje është partia me rejtingun më të lartë....

Shala: Kosova mund t’i vendosë taksë Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

Në debatin për efektet e taksës 100% ndaj Serbisë dhe Bosnjës, organizuar nga Instituti Riinvest, ministri i Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Endrit Shala, ka...

Arelena Shala, zgjidhet rreshter majore në Akademinë Ushtarake “West Point” në...

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, nëpërmjet një postimi në Facebook ka njoftuar se kadetja Arelena Shala, është përzgjedhur...

Kosovarët të shqetësuar nga vrasjet, fajdet, plaçkitjet e dhunës në familje

Vrasjet, fajdetë, plaçkitjet, dhuna në familje dhe në shkolla, janë disa nga dukuritë që shqetësuan kosovarët në tre vjetët e fundit. Të dhënat janë nxjerrë...