Mbyllen dyqanet dhe barnatoret në veri të Kosovës

01.07.2019 Prishtinë, 1 korrik – Të gjitha dyqanet në katër komunat në veri të Kosovës të banuara me shumicë serbe, sot në mëngjes mbetën të mbyllura, në...

20% e popullsisë ka ikur nga Kosova që nga shpallja e...

06/07/2019       Prej shpalljes së Kosovës si shtet gati 20% ose 1/5 e popullsisë ka ikur nga Kosova,.   Prejse Kosova është shpallur shtet dhe deri më tani...

Gjermania: Nuk ka ndryshim të kufijve në Ballkan

Ambasadori gjerman në Serbi, Heinz Wilhelm tha sot se vënia në pikëpyetje e kufijve të Ballkanit Perëndimor është e papranueshme. Wilhelm, duke iu përgjigjur pyetjeve...

Shala: Kosova mund t’i vendosë taksë Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

Në debatin për efektet e taksës 100% ndaj Serbisë dhe Bosnjës, organizuar nga Instituti Riinvest, ministri i Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Endrit Shala, ka...

Anulimi i takimit Kosovë-Serbi, Haradinaj shpreh habi

Kryeministri Haradinaj nuk e di pse është anuluar takimi i parashikuar Kosovë-Serbi në Paris më 1 korrik. Ndërkohë ka pasur reagime të ashpra për...

I vazhdohet paraburgimi edhe për dy muaj Oliver Ivanovqit

Në Gjykatën Themelore në veri të Mitrovicës, ia ka zgjatur edhe për dy muaj paraburgimin liderit të serbëve të veriut, Oliver Ivanoviqit, i akuzuar...

Zaev: Në rastin e Tomor Morinës do të respektohet ligji

Me kërkesë të Prokurorisë, një gjyqtar i procedurës paraprake ka vendosur 30 ditë paraburgim ndaj ish pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina,...

Haradinaj mbetet në Slloveni

Gjykata në Kranj ka vendosur se Ramush Haradinaj duhet të mbetet në Slloveni pasi Gjykata duhet të procedojë ankesën para se ajo të vazhdojë...

Haradinaj: Edhe unë kam biseduar me komedianët rus (VIDEO)

2019-07-12   Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, ka deklaruar se ka pasur bisedë telefonike nga një linjë e hakuar me dy komedianët rusë, por siç tha...

Gjermani: Polici i papunë kosovar, rrezikohet për tu dëbuar

Për grupin punues të azilkërkuesve, Arton Mema është një dhuratë e vërtetë. Kosovari ri është duke dhënë një kontribut të jashtzakonshëm në punën me...