Anulimi i takimit Kosovë-Serbi, Haradinaj shpreh habi

Kryeministri Haradinaj nuk e di pse është anuluar takimi i parashikuar Kosovë-Serbi në Paris më 1 korrik. Ndërkohë ka pasur reagime të ashpra për...

BUGAJSKI: Mini- Shengeni ka dy probleme të rënda

Analisti i njohur në SHBA, Janusz Bugajski ka dhënë një opinion të shkurtër për gazetën Dita lidhur me takimin e Ohrit, mes Presidentit Serb...

Mogherini: Marrëveshjen përfundimtare Prishtinë-Beograd duhet ta mbështesë KS i OKB-së

13.03.2019 Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini i tha Këshillit të Sigurimit të OKB-së se “Kosova duhet të heqë tarifën ndaj mallrave serbe...

Rrëfimi i holandezit për Rahovecin dhe krimet e serbëve

26.06.2019 Gjeneral holandez i KFOR-it, Ton Van Loon, në një rrëfim ekskluziv për Klan Kosova ka treguar se si e pa qytetin ku duhej të...

“Do ndëshkoheni rëndë”, Angela Merkel “ultimatum” Vuçiçit

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, i ka dhënë ultimatum presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç që të pranojë qëndrimin gjerman për çështjen e zgjidhjes së...

Osmani: Sonte nuk mund të shpallet fituesi, fitore e madhe e...

Vjosa Osmani, kandidate e LDK-së për kryeministre, ka thënë se sonte s’mund të flitet për fitues, pasi duhet të pritet deri në numërimin e...

Albert Einsteini i Shqipërisë… (Video)

Agim Hyseni, 71-vjeçari nga Vlora jetën e tij ia ka kushtuar punimit të hekurit në mënyrë artizanale. Ai thotë se është pasioni dhe talenti...

Partitë kritikohen për numrin minimal të grave në listat zgjedhore

Partitë politike në Kosovë tashmë kanë hartuar listat e kandidatëve për zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit, duke përfshirë edhe kuotën ligjore e cila parasheh...

Shala kërcënon Shkupin: Nëse aplikohen barriera do vendosim reciprocitet

Ministri i Tregëtisë dhe Industrisë (MTI), Endrit Shala ka paralajmëruan Maqedonisë se nëse vazhdon të aplikoj barriera do të jenë të detyruar të vendosen...

Kuvendi i Kosovës shpërbëhet më 22 gusht

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka bërë të ditur se seanca për shpërbërjen e Kuvendit do të mbahet më 22 gusht. Vendimi u mor në...