Kuvendi i Kosovës shpërbëhet më 22 gusht

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka bërë të ditur se seanca për shpërbërjen e Kuvendit do të mbahet më 22 gusht. Vendimi u mor në...

Vjen në jetë Roma, vajza e Elvis Pistës (Foto)

Sot, ka lindur bashkëshortja e kandidatit për deputet në Kuvendin e Kosovës, Elvis Pista, i cili u vra më 15 qershor. Ajo ka sjellë në...

Kurti: Thaçi s’ka numra, kërkon qeveri gjithëpërfshirëse

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka kundërshtuar çdo tendencë të ndërhyrjes nga ndërkombëtaret, në mënyrë që të zgjidhet kriza institucionale në Kosovë. Duke folur...

Publikohen fotografi të Tomor Morinës pas lirimit nga paraburgimi (Foto)

Në rrjetet sociale janë publikuar fotografi ku shihet ish-luftëtari i UÇK-së, Tomor Morina, i cili sot u lëshua nga paraburgimi në burgun e Shutkës...

Kurti shpalos planin për ta ndaluar invazionin ruso-serbë në Ballkan

05/02/2019   Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti deklaroi se egziston një përpjekje për ndaluar invazionin serbo rus në rajonin e Ballkanit.   Në emisionin “A”, I cili...

I vdes babai, xhaxhai ia merr hisen

Bashkë me lajmin se i vdiq prindi, Afërdita Statovci u përball edhe me një situatë tjetër; ajo u përjashtua bashkë me nënën e saj...

Kurti fton Thaçin të caktojë datën e zgjedhjeve

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një konferencë për media të shtunën, tha se Kosova po vuan pasojat e votimit të Gjykatës Speciale...

Vlora Dumoshi: Jam gruaja më e votuar në Prishtinë

Kandidatja për deputete nga radhët e LDK’së, Vlora Dumoshi, përmes një postimi në llogarinë e saj në Facebook, po e konsideron vetën si femra...

Limaj: VLAN-i është unik, Brovina të thërras seancën

Kryetari i partisë NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj pas takimit të Bllokut LAN dhe "Vetëvendosje", ka demantuar zërat për përçarje brenda koalicionit opozitar, duke...

Kosova dhe Maqedonia e Veriut përpiqen të gjejnë zgjidhje për barrierat...

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala është takuar sot në Prishtinë me ministrin e Ekonomisë së Maqedonisë së Veriut, Kreshnik Bekteshi për mundësinë...