Tages-Anzeiger shkruan për Albin Kurtin: Një kryengritës kundër hajdutëve (Foto)

Media zvicerane Tages-Anzeiger në një shkrim për liderin e Vetëvendosjes Albin Kurti ka shkruar se ai është një kryengritës që po lufton kundër hajnave...

Muhamet Ramadani, një kampion me babanë trajner autodidakt

Muhamet Ramadani ka dëshirë të thotë se ka shkruar histori për vete, atletikën dhe sportin e Kosovës. Dhe, kjo është e vërtetë. Ai fitoi medaljen...

Haradinaj: Serbia nuk është e gatshme për një marrëveshje

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në ambientet e Qeverisë së Kosovës në një takim, një delegacion prej 60 studentësh...

Mesazhi i Albin Kurtit për partitë opozitare në Maqedoni

Lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti ka ftiar partitë politike shqiptare në Maqedoninë e Veriut që bashkohen dhe të ndërtojnë ura bashkëpunimi e jo Kulla...

Fajon: Zgjedhjet do të qetësonin situatën në Shqipëri, dialogu Kosovë-Serbi pas...

Thellimi i krizës politike në Shqipëri, tregon një situatë se gjërat në Shqipëria nuk po ecin ashtu siç të duhet. Ky është mendimi i...

Biçiklistët nga Suhareka ballafaqohen me ariun në Malet e Sharrit (Video)

Malet e Sharrit janë të pasura me florë dhe faunë, që krijon një parajsë për sportistët ekstremë sikur biçiklistët e Suharekës. Ishte fati që Arben...

Kosovë, tri gazeta ditore sot nuk u botuan

Lexuesit sot nuk patën mundësi të lexonin të përditshmet “Zëri”, “Bota Sot” e “Epoka e Re”, pasi që të njëjtat nuk dolën fare në...

Ministrat që dështuan të bëhen deputetë

Një numër i madh i ministrave dhe zëvendëskryeministrave të Qeverisë Haradinaj nuk kanë arritur të marrin votat e mjaftueshme për t’u bërë deputetë në...

Haradinaj: Edhe unë kam biseduar me komedianët rus (VIDEO)

2019-07-12   Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, ka deklaruar se ka pasur bisedë telefonike nga një linjë e hakuar me dy komedianët rusë, por siç tha...

Katica Janeva mbetet në Shutkë, nuk iu pranua garancioni për mbrojtje...

20/09/2019 Ish-kryeprokurorja speciale, Katica Janeva do të mbetet në paraburgim, pasi që nuk iu pranua garancioni për shfuqizimin e kësaj mase. Ajo është e dyshuara...