Biçiklistët nga Suhareka ballafaqohen me ariun në Malet e Sharrit (Video)

Malet e Sharrit janë të pasura me florë dhe faunë, që krijon një parajsë për sportistët ekstremë sikur biçiklistët e Suharekës. Ishte fati që Arben...

Albin Kurti: E shpëtuam Republikën nga kapja

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, pas numërimit të 80 për qind të votave në një intervistë ekskluzive për T7 ka deklaruar se VV...

Tarifa 100% “falimenton” Serbinë dhe Bosnjen

2019-07-14   Qëndrimet antagoniste kundrejt Kosovës, u kanë kushtuar Serbisë dhe Bosnje-Hercegovinës mbi 240 milionë euro në tregtinë dypalëshe, vetëm në një vit. Rënia e eskporteve...

Të mërkurën fillon zyrtarisht fushata zgjedhore në Kosovë

Fushata zgjedhore për zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit zyrtarisht do të fillojë pasnesër, më 25 shtator, dhe do të zgjasë 10 ditë. Në...

Thaçi: Hajde flasim në interes të Kosovës

Kryetari i PDK-së, Hashim Thaçi është shprehur se është gati për dialogun me VLAN-in, me qëllim që institucionet të mund të themelohen sa më...

Kusari-Lila: LDK mund të ketë dëshira, por mundësitë dhe realitetet janë...

Kryetarja e Alternativës dhe deputetja e zgjedhur në listën e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila është shprehur e zhgënjyer nga pozicioni i LDK-së për të...

Katrugalos: Prita qëndrim më koherent nga Evropa për Maqedoninë Veriore

Prita qëndrim më koherent dhe më bujari të Evropës ndaj Maqedonisë Veriore, thotë ministri grek i Punëve të Jashtme Jorgos Katrualos, në një intervistë...

Jakup Krasniqi merr ftesë nga Specialja

Ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale edhe Jakup Krasniqi, ish-zëdhënësi i UÇK-së, e tash kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate. Kransiqi, thotë se “Ndihem...

Rrëfimi i holandezit për Rahovecin dhe krimet e serbëve

26.06.2019 Gjeneral holandez i KFOR-it, Ton Van Loon, në një rrëfim ekskluziv për Klan Kosova ka treguar se si e pa qytetin ku duhej të...

Rufki Suma do të përkrahë Albin Kurtin në zgjedhjet e 6...

Rufki Suma konsiderohet kryetari më i sukssesshëm i një komune në Kosovë. Ai është i vetmi kandidat i pavarur që pa konkurrencë fiton zgjedhjet...