Kosovë, tri gazeta ditore sot nuk u botuan

Lexuesit sot nuk patën mundësi të lexonin të përditshmet “Zëri”, “Bota Sot” e “Epoka e Re”, pasi që të njëjtat nuk dolën fare në...

Elezi i Hanit

Muhabeti vlon nëpër çajtore kur miq e qytetarë përplasen për historinë e Hanit të Elezit. Dikush, pasi çon një gllënjkë të nxehtë çaji, ngulmon...

Mustafa: Nuk jam kandidat për kryeministër, taksa nuk duhet të hiqet

Lideri i zgjedhur për herë të tretë i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se ai nuk e ka ndërmend të jetë...

Maturantja që riktheu traditën shqiptare

Mbrëmja e Maturës rikthehet fuqishëm me adoleshentët në garë për të rënë në sy. Fotoja e kësaj maturanteje nga Peja, Kosova po qarkullon me...

Gjermania: Nuk ka ndryshim të kufijve në Ballkan

Ambasadori gjerman në Serbi, Heinz Wilhelm tha sot se vënia në pikëpyetje e kufijve të Ballkanit Perëndimor është e papranueshme. Wilhelm, duke iu përgjigjur pyetjeve...

Haradinaj e Krasniqi intervistohen sot në Hagë

Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj, do të merret sot në pyetje nga Prokuroria Speciale për Krime Lufte në Kosovë. Haradinaj udhëtoi drejt...

Haradinaj pas dorëheqjes, tregon se deri kur do të qëndrojë kryeministër?!

2019-07-22   Kryeministri ende në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj i është drejtuar me letër krerëve të institucioneve dhe kryetarëve të partive opozitare, ku i njofton...

Thaçi takon Reekerin dhe Palmerin, ritheksohet mbështetja e SHBA-së për Kosovën...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot në Nju Jork, Ndihmës Sekretarin e SHBA-së, Philip Reeker, dhe të dërguarin e posaçëm të SHBA-së...

21 vite nga rënia e Ismet Jasharit-Komandant Kumanovës

U bënë 21 vite të rënjes heorike të njërit ndër komandantët më emblematikë të UÇK-së, Ismet Jashari me shokë dhe përvjetori i 21-të i...

Vendimi për ndalimin e telefonave në shkolla ka filluar të zbatohet...

26.02.2019 Vendimi i ministrit të Arsimit për ndalimin e përdorimit të telefonave mobilë ka filluar të zbatohet në të gjitha institucionet arsimore parauniversitare. Këshilltari i ministrit...