BE: Të gjithë liderët e Ballkanit mbështesin vazhdimin e dialogut Kosovë-Serbi

Bashkimi Evropian (BE) në njoftimin për media pas takimit, ka thënë se për shkak të perspektivës së qartë që Ballkani Perëndimor ka për Bashkimin...

Zaev: Në rastin e Tomor Morinës do të respektohet ligji

Me kërkesë të Prokurorisë, një gjyqtar i procedurës paraprake ka vendosur 30 ditë paraburgim ndaj ish pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina,...

Maturantja që riktheu traditën shqiptare

Mbrëmja e Maturës rikthehet fuqishëm me adoleshentët në garë për të rënë në sy. Fotoja e kësaj maturanteje nga Peja, Kosova po qarkullon me...

Hapet pikë e përkohshme kufitare që lidh Maqedoninë e Veriut me...

2019-07-20     Sot do të bëhet hapja e pikës së përkohshme kufitare, Restelicë-Strezomir, që lidhë Maqedoninë e Veriut me Kosovën.   Në këtë ceremoni do të marrë pjesë...

Haradinaj mbetet në Slloveni

Gjykata në Kranj ka vendosur se Ramush Haradinaj duhet të mbetet në Slloveni pasi Gjykata duhet të procedojë ankesën para se ajo të vazhdojë...

Albert Einsteini i Shqipërisë… (Video)

Agim Hyseni, 71-vjeçari nga Vlora jetën e tij ia ka kushtuar punimit të hekurit në mënyrë artizanale. Ai thotë se është pasioni dhe talenti...

Qytetarët kanë pritje të mëdha nga Qeveria Kurti (Video)

Drejtësi, përparim dhe zhvillim ekonomik. Këto janë tre shtyllat kryesore për të cilat qytetarët kanë pritjet më të mëdha nga Qeveria e re dhe...

Edhe më keq se në kohën migjeniane: Familja 10 anëtarëshe e...

E gjithë dita i shkon duke shëtitur përreth shtëpisë së saj. Është tetëvjeçare por nuk e ndjekë shkollën. Asnjëherë nuk ka qenë aty. Kushtet...

Katrugalos: Prita qëndrim më koherent nga Evropa për Maqedoninë Veriore

Prita qëndrim më koherent dhe më bujari të Evropës ndaj Maqedonisë Veriore, thotë ministri grek i Punëve të Jashtme Jorgos Katrualos, në një intervistë...

Kurti: Serbisë do i kërkoj borxhin, do korrigjojmë demarkacionin me Malin...

Kreu i VV-së, Albin Kurti, ka deklaruar se nuk do të nxitojë të bëjë marrëveshje me Serbinë, por është gati për një dialog me...